Wyświetl Pojedyńczy Post
  #8  
Nieprzeczytane 12-08-2011, 12:05
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

W dużym stopniu podzielam Twoją ocenę sytuacji. Myślę ,że warto jeszcze dodać i przypomnieć ,że każde forum internetowe, które z natury rzeczy jest namiastką żywej ,bezpośredniej dyskusji w realu ma charakter polemiczny . Nie można i nie powinno się oceniać negatywnie czyjś post tylko dlatego ,że mamy inny pogląd i ocenę w takiej czy innej sprawie ,a teraz w znacznym stopniu tak to wygląda - nie podoba się komuś mój pogląd na jakiś temat i już może dać mi punkt ujemny ,nie podając żadnego uzasadnienia ,a przecież nie powinno się ludzi negatywnie oceniać za sam fakt ,że myślą inaczej. Jeśli nie zgadzamy się z czyimiś poglądami to od tego jest przecież właśnie dyskusja na forum ,a nie zza węgła czerwona kartka. W ten sposób prowadzimy do absurdu,że można w zasadzie zrezygnować z pisania polemicznych postów,co wymaga jednak jakiegoś wysiłku i zaangażowania,a wystarczy tylko kliknąć w chmurkę ,dać czerwoną kartkę i koniec dyskusji. Niech delikwent łamie sobie głowę o co właściwie chodzi. To bardzo nieelegancka i tchórzliwa forma rozstrzygania ,czyje na wierzchu ! Jeśli nie zgadzam się z kimś to powinnam napisać otwartym tekstem w jakiej sprawie i dlaczego podając własne argumenty. Dotąd bywało ,że odpowiedzią było obrażanie adwersarza,teraz można się nie wysilać ,wystarczy czerwona kartka ! Inną sprawą jest przekraczanie granic kulturowych w polemice ,a więc obrażanie adwersarzy, jedynie za takie zachowania ,uważam można by dawać komuś punkty karne z uzasadnieniem,ale nigdy za wyrażane poglądy i opinie z którymi się nie zgadzamy ! Reputacja to opinia o człowieku ,a nie o jego poglądach.
Dlatego ja konsekwentnie nie daję punktów ,jeśli podzielam lub nie czyjeś poglądy, to piszę o tym w poście ,a jeśli uważam ,że ktoś przekracza dopuszczalne granice to naciskam trójkąt ,od tego są moderatorzy i Admin ,aby egzekwować przestrzeganie regulaminu ,a o poziom dyskusji powinniśmy dbać sami !
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem