Wyświetl Pojedyńczy Post
  #1  
Nieprzeczytane 26-06-2012, 10:50
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie Jak to jest z tymi wspolczesnymi emeryturami ?


Podobno srednia wieku "seniora emerytalnego" wzrosla na calym swiecie ,panstwa i rzady zaczynaja miec trudnosci ze znalezieniem pieniedzy na tak dlugie wieloletnie placenie zyjacym zbyt dlugo emerytom na ich utrzymanie.

Roznej wysokosci sa to pieniadze czesto przesylane emerytom za granice i gdy taki emeryt dozywa 90-tki i wiecej to problem sie powieksza - czy tak ?.

W Polsce ustawa emerytalna nowa (67 latkow) jak powiadaja "przeszla bez bolu",mlodzi juz licza na wielkie/wysokie emerytury dla siebie nie patrzac w kalendarz,szukaja gdzie sie da pracy.
Starsi sa troche przerazeni podniesieniem progu emerytalnego dlatego w mediach wyciszono problem ustawy nowej,emerytalnej i wszystko "gra" !

Interesujace sa w zwiazku z tym wszelkie wyliczenia obecnych i przyszlych emerytur .
Juz nie dyskutuje sie i nie pisze o jakis tam starych i nowych portfelach ,no bo po co ?
Przeciez juz zanika i w Polsce noszenie pieniedzy przez listonosza, wszyscy zalapuja sie na przelew bankowy,po co listonosze maja znac ile to i kto ma "pejdy" .

Ale chyba nadal sa te rozne emeryturki,
jedni maja pod gorke,a drudzy z gorki !

Ta rymowanka zachecam tu dyskutujacych do pochwalenia sie swymi osiagnieciami emerytalnymi,co nie znaczy aby zaraz zapodawac dla przykladu ,ze ja to mam dajmy na to cztery piecset a inny: ja to musze zyc za siedemset piecdziesiat ale zyje.
Jezeli tez jakis mlodzian tu zabladzi to niech i on napisze ile to sobie wyliczyl na uzyskanie tych 67 lat i "pejdy" ,pewnie to bedzie kilka tysiecy - co nie ?
Odpowiedź z Cytowaniem