Wyświetl Pojedyńczy Post
  #1  
Nieprzeczytane 14-03-2008, 16:47
Danka Danka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 14
Post Polscy seniorzy o sobie - komentarze


Komentarz do artykułu: Polscy seniorzy o sobie
--------------------
A tyle się pisze o "nowej starości", widocznej zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej!
Chyba jednak daleko naszej "zbiorowej mentalności", czy może tzw. średniej krajowej" do sposobu myślenia ludzi zachodu! Mam 63 lata i...nigdy dotychczas nie byłam osobą tak zajętą, jak teraz! W moim jednorodzinnym domku mieszkają...cztery pokolenia!! Moja 87-letnia Mama, ja z mężem, moja dorosła córka i jej 18-letni syn! Opiekuję się niesprawną Mamą, gotuję obiady dla całej rodziny, i muszę jeszcze "wykroić" czas na swoje liczne pasje: turystykę rowerową, książki, kino, teatr, turystykę górską, basen... Z rozrzewnieniem wspomonam czas, kiedy było nas w domu tylko troje, miałam spokojną pracę i dużo więcej czsu dla siebie! Przecież chyba dobry p.Bóg wymyślił wiek dojrzały (bo starość to dopiero po osiemdzisiątce!), żeby zając się nareszcie swoimi pasjami, "prostować pokręcone ścieżki" naszego wcześniejszego życia itd Sześćdzisięcioletni "staruszkowie - apeluję do Was,- przestańcie sobie zaglądać w metryki, wstańcie z tych kanap i foteli i...zajmijcie się tym wszystkim, na co wczesniej nie mieliście czasu! Pozdrawiam wszystkich "młodych innaczej" sześćdziesięciolatków i starszych też!
Odpowiedź z Cytowaniem