Wyświetl Pojedyńczy Post
  #12  
Nieprzeczytane 29-09-2016, 08:30
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

[quote=Jesion]Pluto!
Cytat:
Nie mam znajomości w PiSie, a tym bardziej w jego najwyższych strukturach, stąd brak wyjaśnienia od źródła.
Jesionie! A co mają twe znajomości w PiSie do rzeczy?
Nie wiem czyś zauważył, że mówimy o rozroście biurokracji, a to czy ona jest - ta akurat jest - z PiSu czy nie to sprawa drugorzędna. Istotny jest jej nadmiar.
Cytat:
Ale powiększoną liczbę osób w rządzie jestem gotów usprawiedliwić, bo do realizacji trudnych zadań potrzeba odpowiedniej liczby kompetentnych osób.
A skoroś ten rząd PiSowski wywołał do tablicy, to jakie to trudniejsze zadania niż poprzednie realizuje, które wymagają jeszcze większej obsady biurokratycznej?
Twoje uwagi o kompetencjach ministerialnych są na wskroś słuszne. Problem jedynie w jasności co do tych trudnych zadań.
Cytat:
W mojej ocenie poprzednia ekipa zajmowała się głównie sobą, więc i potrzeby kadrowe w rządzie nie były zbyt duże. Za to na niższych poziomach rozrost administracji był naprawdę imponujący.

Chyba trafiło Cie jakies PiSowskie ukąszenie Nie rozmawiamy bowiem o poprzedniej ekipie i jej jakości, a o rozroście rządu obecnego. Ilościowo. O wartości merytorycznej tym razem nie.
I na tym warto się skupić.
Jeśli już mówisz, że na niższych poziomach nastąpił rozrost, to dobrze byłoby, żebyś to jakoś skonkretyzował i określił w których miejscach. Dla jasności i precyzji w temacie.
Cytat:
Proponuję odczekać jakiś czas i wówczas ocenić, czy miałem rację, czy nie.
Mówimy o stanie biurokracji na dziś. I tego się trzymajmy.
Odpowiedź z Cytowaniem