Wyświetl Pojedyńczy Post
  #3  
Nieprzeczytane 20-10-2015, 15:06
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Warto sie zastanowic - na spokojnie.

Cytat:
Długo zastanawiałem się, czy poruszyć tematykę emigracji z krajów Afryki Północnej do Europy? Temat ten bowiem, sam w sobie wyzwala mnóstwo skrajnych emocji. Z jednej strony, budzi się w nas naturalna empatia wobec osób szukających spokoju z dala od krajów ogarniętych konfliktem. Z drugiej strony, postawa wielu emigrantów sprawia, że budzi się w nas agresja.

Zanim rozłożymy temat na czynniki pierwsze, zastanówmy się:

Skąd pochodzą emigranci?

Kierunki migracji?

Nagła eksplozja migracji

Arabskie wsparcie dla kolonizacji Europy?

Kto migruje do Europy?

Konsekwencje dla Polski

Rozwiązania, których nikt nie wdroży (na razie)

Podsumowanie

Autor wyraznie zaznacza,

Cytat:
Osobiście, nie mam nic przeciwko emigrantom, tak długo jak mają rzeczywisty wkład w rozwój gospodarki i nie pasożytują na produktywnej części społeczeństwa. W odniesieniu do Europy, w bardzo prosty sposób można pozbyć się problemu: wystarczy bowiem ograniczyć pomoc socjalną wyłącznie dla osób posiadających obywatelstwo danego kraju.

Szczegoly tutaj. Polecam przeczytac. Zdecydowanie zgadzam sie z autorem tekstu.
http://independenttrader.pl/emigranc...ja-europe.html

Ciekawy komentarz jednego z czytelnikow:

Cytat:
Traderze, dzięki za cenny artykuł. Mam nadzieję, że przy obecnej liczbie Czytelników bloga dotrze on do szerszej masy ludzi, którzy skazani są na codzienną papkę z telewizorni. Trudno bowiem o bardziej demagogiczne mieszanie ludziom w głowach w kwestii imigrantów niż to serwowane obecnie przez merdia głównego ścieku, siejące sloganami w stylu "Niski poziom imigracji - niski wzrost gospodarczy" (to przykład tak zwanego równoważnika kompleksowego, za pomocą którego można połączyć ze sobą dwie całkiem nie związane rzeczy, a następnie wystarczy odpowiednio często to powtarzać...).
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem