Wątek: wYJĄTKOWI
Wyświetl Pojedyńczy Post
  #42  
Nieprzeczytane 27-11-2015, 14:33
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

Kasandro historię Marii opiszę w sobotę, lub niedzielę, a teraz zapraszam na wspaniały film muzyczny dla odprężenia-mały relaks

HISTORIA GLENNA MILERA

Nie mogłam znaleźć wersji z polskim lektorem, ale ta ;
w języku angielskim sądzę, że przez każdego z Państwa będzie dobrze odczytana są to:
największe przeboje Glenna Millera i jego orkiestry, które można usłyszeć w tej niezwykłej, muzycznej biografii/. Dzieło ukazuje historię Glenna Millera, który doszedł do sławy i bogactwa pod koniec lat trzydziestych. Główne role w filmie, który jest hołdem złożonym amerykańskiej legendzie swingu, grają James Stewart i June Allyson. W filmie usłyszymy oryginalną muzykę graną przez Glenn Miller Orchestra oraz zobaczymy takie gwiazdy jak Louis Armstrong, Gene Krupa, Frances Langford i The Modernaires. W połączeniu z ciekawą fabułą, mistrzowską reżyserią Anthony'ego Manna i niezapomnianymi rolami Harry'ego Morgana, Charlesa Drake'a i George'a Tobiasa, "Historia Glenna Millera" stanowi niezwykłe muzyczne przeżycie w rytmie swingu.
Moim zdaniem nie jest to film biograficzny, wierny prawdziwym dziejom Millera, ale jest to rewelacyjny musical, opowiadający w starym ,dobrym,lekkim stylu o krótkim życiu największego muzyka wszech - czasów

https://www.youtube.com/watch?v=SITQR8Y8Jf4

W końcówce filmu pokazano jak Glenn Miller wsiada do samolotu .
Zona dowiaduje się o katastrofie lotniczej w której ginie muzyk.

„Glenn Miller nie zginął w katastrofie lotniczej nad kanałem La Manche, lecz zmarł w szpitalu na raka płuc”
Tą zaskakującą wiadomością brat muzyka Herb Miller przerwał w 1983 roku blisko 40-letni okres milczenia dotyczącego tajemniczych okoliczności śmierci króla swingu.
Herb Miller starał się uwiarygodnić swoją wersję listem , który w 1944 roku otrzymał od brata, nałogowego palacza. Muzyk miał w nim pisać:
„Jestem całkowicie wyniszczony , choć jem normalnie. Mam duże kłopoty z oddychaniem.Obawiam się, że to coś poważnego.
Herb Miller przyznał się do sfabrykowania historii o katastrofie , ponieważ jego brat chciał umrzeć jako bohater a nie w/jak wyraził się/” cholernym łóżku”.
Wersja śmierci Glenna Millera przedstawiona przez brata nigdy nie została potwierdzona przez amerykańskie władze wojskowe.
Glenna Millera pochowano w zbiorowym grobie na jednym z wielu cmentarzy wojskowych znajdujących się w Wielkiej Brytanii

Prawdopodobnie nigdy nie dowiemy się jak naprawdę odszedł od nas Glenn Miller.
Czy zresztą po tylu latach ma to , aż takie znaczenie?
Liczy się przede wszystkim muzyka, wspaniała muzyka, którą pozostawił.

Zapraszam na wątek, ale proszę ...............................
BEZ KUMPLIteraz czas relaksu
Uwaga ......patrzę

__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem