Wyświetl Pojedyńczy Post
  #7873  
Nieprzeczytane 18-09-2018, 20:23
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 616
Domyślnie

Lilu nikt cię nie obraził , to tylko twoje emocje.
Wankabor zacytował Goethe i do niego nie będziemy mieli pretensji pisał w te słowa żył na przełomie XVIII- XIX wieku.
Kościół nie boi się niczego tak bardzo, jak oświecenia pospólstwa. Chce rządzić, a do tego potrzeba mu ograniczonych w swym myśleniu mas, które będą się korzyć i pozwolą nad sobą panować. /J.W. Goethe/.

Wankabor napisał :Tragedią Polaków jest ogrom nieoświeconego pospólstwa, zniewolonego przez oszustów "religijnych".
Nas to nie dotyczy bo uważamy się za oświeconych ,przyjąłem to do wiadomości jako stwierdzenie subiektywne Wankabora.Trudno mi zabierać głos na temat wiernych w kościele katolickim ilu oświeconych a ilu nie ???Nie spotkałem się z takimi badaniami i nie wiem czy jest ich ogrom czy nie.Jest dużo ludzi wierzących w cuda i skuteczność egzorcyzmów.

Maja59 dodała :To nieoświecone i zniewolone pospólstwo głosuje na PiS .
Może i głosuje , to należy dać nagrodę temu co przekonał tych wiernych do głosowania na PiS.Partia ma wygrywać , nie przegrywać elektorat , jaki by nie był , na rzecz innych partii.Dla mnie to plus że to potrafili zrobić i przekonać ludzi do swoich idei.To przekonania wyborcy decydują na kogo oddać głos.

Nie ciągnijmy już tego tematu bo nie ma to sensu napisałem tak na marginesie byśmy obniżyli emocje bo na emocje jeszcze nie jest czas.Tydzień przed wyborami jest najważniejszy.
Odpowiedź z Cytowaniem