Wyświetl Pojedyńczy Post
  #118519  
Nieprzeczytane 11-12-2019, 11:57
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał bachor
Troche miałem ale się rozwiały .
Kurkową też lubie ale dodawałem serka topionego jak nie miałem solidnego wkładu i była też dobra ...

Dawaj przepis ogólnie a może ktoś się skusi bo sery są PYSZNE ...

Nie wiem jaka będzie reakcja.

Zupa serowa z Rokpolu (i innych serów pleśniowych)
Trzeba mieć najlepiej z poprzedniego dnia rosół lub kostkę (2) Knora z gęsi lub drobiową ok. 1,5 litra
200-250 gr sera pleśniowego Rokpol, Lazur.
Średnia cebula
200 ml śmietany 30%
Oliwa
Masło
Biała cześć pora,
3 ząbki czosnku
Pieprz sól
Liście laurowe
Ziele angielskie
Kurkuma
Kieliszek białego wytrawnego wina
Szczypiorek
Koperek
Cebulę i czosnek obrać i drobno posiekać. Na patelni rozgrzać masło, oliwę, wrzucić cebulkę. Kiedy cebula się zeszkli dodać czosnek i wszystko razem jeszcze chwilkę smażyć. W rondlu zagotować 1,5 litra wody osolonej, Włoszczyznę ugotować, dodać kostkę rosołową, ziele angielskie i liście laurowe. Gdy warzywa zmiękną, wyłowić ziele angielskie i liście laurowe, następnie zmiksować warzywa w bulionie dodać rozkruszony ser. Gotując na wolnym ogniu rozgnieść ser – najlepiej tłuczkiem do ziemniaków. Następnie mieszać aż do rozpuszczenia się grudek lub trzepaczką do jajek. Do rondla dodać zeszkloną cebulę, doprawić pieprzem. Podgrzewać razem jeszcze przez kilka minut, aż smaki się przenikną. W tym czasie dolać wina aby zdążyło wyparować. Następnym krokiem jest wlanie do zupy 200 ml śmietanki 30% troszkę mąki. Doprawiamy również zupę szczyptą kurkumy dla koloru. Zupę ponownie zagotowujemy i zdejmujemy z gazu. Pozwalamy, aby lekko przestygła, a zarazem lekko zgęstniała. Gotową zupę serową podajemy z grzankami, kładzionymi kluskami, lanymi kluskami lub muszelkami, szczypiorkiem, koperkiem. Ja muszę mieć jak do każdej zupy jeszcze dwa ziemniaki. Sery francuskie są za ostre. Smacznego.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw

Ostatnio edytowane przez Jarosław II : 11-12-2019 o 12:03.
Odpowiedź z Cytowaniem