Wyświetl Pojedyńczy Post
  #10  
Nieprzeczytane 10-10-2007, 17:15
iwo1111's Avatar
iwo1111 iwo1111 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 2 223
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
kogos do opieki nad starsza osoba to placi tyle ile ta osoba zarzada. To samo jest z budowlancami... wszyscy wyjechali za granice a jednak cos sie buduje w Polsce ..tylko ze jezeli chce sie miec dobrych to trzeba zaplacic... Stawki sa juz na tym samym poziomie co w Europie Zachodniej.. a w porownaniu z tym co kosztuja tutaj robotnicy to duuuuzo wyzsze.. Rozmawialam z budowlancem moim tutaj i jak mu powiedzialam ze w Poslce palci sie od 1000zl na metr do 3-4 tys. to za glowe sie zlapal..
Jakos Polska dobra jest dla Ukraincow, Wietnamczykow, etcetc ale nie dobra dla Polakow... Czy my musimy exportowac po swiecie "sluzbe" ja sie pytam???
Nie wiem czy służbę, ale na przykładzie mojego syna wiem, że w Polsce zarobiłby w najlepszym wypadku 2tys.zł a w UK zarabia 4 razy tyle i nie jest "służbą", tylko programistą w dużej firmie.
Nie chodziło mu zresztą tylko o kase, jak wyjeżdżał. Zarówno on jak i jego koledzy twierdzą, że żyją tam normalnie. Nie ma naburmuszonych i robiących łaskę urzędasów, w pracy jest przyjemna atmosfera a na ulicy ludzie się do siebie uśmiechają. Może wrócą kiedyś, jak tu będzie tak samo.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem