Wyświetl Pojedyńczy Post
  #31  
Nieprzeczytane 08-12-2023, 18:24
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 84
Domyślnie Profilaktyka zdrowotna naturalna chorób niezakaźnych.

Witam. Profilaktyka zdrowotna naturalna - to leczenie i zapobieganie chorobom niezakaźnym, przez stosowanie medycyny praw przyrody, nie wymagającej lekarstw. Słowo medycyna w/g Słownika Języka Polskiego to sztuka /umiejętność/ leczenia chorych i zapobieganie chorobom. Chcąc stosować profilaktykę zdrowotna chorób niezakaźnych musi być znana ich przyczyna. Czyli musi być stosowane przyczynowe leczenie chorób.
Ja leczę choroby niezakaźne atakujące mój organizm przez ich usypianie. A także leczę przyczynowo choroby zbudzone z uśpienia.

Drugie słowo z definicji medycyny - z a p o b i e g a n i e
realizuję przez stosowanie profilaktyki zdrowotnej tzw. wymuszonej. Polega ona na utrzymaniu w uśpieniu chorób leczonych przyczynowo. Problemem tym zajmowałem się w poprzednich postach. Również można stosować profilaktykę zdrowotną tzw. pierwotną, podstawową, jako główne zapobieganie powstawaniu chorób niezakaźnych. Ja tej profilaktyki nie mogłem stosować, gdyż moja wiedza dopiero powstawała, gdy zaatakowała mnie pierwsza choroba reumatyczna narządów ruchu w wieku około 30 lat.

Dla podkreślenia jak ważna jest znajomość przyczyny w leczeniu chorób niezakaźnych przytoczę twierdzenie dr med. J. Tildena - "Dopóki przyczyna choroby nie zostanie rozpoznana i usunięta, nie może być mowy o żadnym wyzdrowieniu". Przyczyna w leczeniu chorób niezakaźnych ustalona przeze mnie, wygląda następująco - "Przyczyną chorób niezakaźnych, objawiającą się nieprawidłowym krążeniem krwi /nieprawidłowym odżywianiem/ w komórkach i tkankach chorych miejsc organizmu - jest niepodporządkowywanie się w codziennym życiu prawom przyrody, takim jak: 1/ odżywianie, 2/ ruch-praca mięśni, 3/ temperatura ciała człowieka, 4/ ciążenie grawitacyjne, 5/ ruch kapilarny płynów ustrojowych w kanalikach kości, 6/ ból - najlepszy przyjaciel człowieka".

Profilaktyka zdrowotna posiada dwie różniące się między sobą definicje:
a/ profilaktyka zdrowotna hipokratejska, naturalna - zapobiega powstawaniu chorób. Dąży do odkrycia praw przyrody po to, aby skutecznie unikać chorób. /K. Romanowski-Internet/. Ja taką profilaktykę stosuję.
b/ profilaktyka zdrowotna medyczna, ustalona prze WHO. Zaleca aby po pojawieniu się choroby jak najszybciej zgłosić się do lekarza i rozpocząć leczenie, /J. Słonecki-1973r -Internet/.

Na wielu portalach Internetu można spotkać następujące opinie, dotyczące profilaktyki. Profilaktyka zdrowotna z ekonomicznego punktu widzenia należy do najskuteczniejszych i najbardziej korzystnych metod zwalczania chorób. Rola i ranga profilaktyki jest znana powszechnie, nie podąża za nią odpowiednia praktyka. Odpowiedź na pytanie dlaczego tak się dzieje znajdziemy w opinii K. Romanowskiego-/Internet/, który podaje -"
" W historii niemal każdego systemu medycznego występowały dwa nurty: a/ hipokratejski i b/komercyjny.
a/ Nurt hipokratejski reprezentował medycynę profilaktyczną. Taka medycyna dążyła do doskonałego odkrycia praw natury po to, aby skutecznie unikać chorób. Ten nurt rozwijał medycynę edukacyjną, zapobiegawczą. Uczono ludzi jak żyć, żeby nie chorować. Wtedy lekarz funkcjonowałby jak nauczyciel, albo jak osoba interweniująca w naprawdę trudnych sytuacjach. Wtedy potrzeba byłoby mniej lekarzy i nie byłoby biznesu.
b/ Nurt komercyjny - szczególnie rozwinięty we współczesnej cywilizacji zachodniej. Dąży do maksymalnego uzależnienia człowieka od usługi lekarskiej i od leków. Medycyna komercyjna stała się obecnie niczym innym, jak fabryką chorób, która polega na walce z objawami. Na zdrowie nie ma tu miejsca".

W Internecie można spotkać różne określenia na temat chorób przewlekłych. Z punktu widzenia leczenia przyczynowego, jakie stosuję moja opinia jest następująca.- Wszystkie choroby niezakaźne są przewlekłe i trwają do końca życia, przykład- powszechnie znana choroba alkoholowa. Choroby te można podzielić na dwie następujące grupy:
1/ leczone przyczynowo - utrzymane do końca życia w uśpieniu,
2/ leczone objawowo - utrzymane do końca życia w ryzach, przez ciągle przyjmowanie leków.

Profilaktykę zdrowotną zwaną pierwotną, podstawową można realizować przez przygotowanie opracowania, wykorzystującego doświadczenie w przyczynowym leczeniu chorób niezakaźnych. Materiał ten włączyć do nauczania w ostatniej klasie przedmaturalnej, w postaci przedmiotu jako - Profilaktyka zdrowotna naturalna podstawowa chorób niezakaźnych. Przedmiot nauczania przygotować tak , aby nie byli konieczni w jego przedstawianiu lekarze, których odczuwamy tak wielki brak. Pozdrawiam.
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem