Wyświetl Pojedyńczy Post
  #13  
Nieprzeczytane 11-08-2007, 16:00
Gabi K.'s Avatar
Gabi K. Gabi K. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 6 271
Domyślnie Homoseksualizm to nie choroba

Zbyszku, wszystkie posty dziewczyn są profesjonalne.Nic ująć.
Twoja reakcja początkowa jak najbardziej naturalna,bo wszystko co nieznane budzi niepewność i lęk.
To, że Twoje dziecko powiedziało Ci o swej seksualności jest oznaką miłości a także prośbą o wsparcie i zrozumienie.Syn powierzył Ci największą tajemnicę swojego życia.
Jest odważnym, prawym człowiekiem, nie chce żyć w kłamstwie.

To, że jest homoseksualistą to nie jest jego wybór, bo homoseksualizm nie jest ani chorobą ani też wyborem.
Jest o r i e n t a c j ą seksualną, wpisaną w ośrodkowy układ nerwowy,on sobie tej orientacji nie wybrał, bo to homoseksualność jest jego naturą.Ma to zapisane w genach tak jak np czarne włosy, czy zielone oczy. Czy też przestałbyś go kochać, jeśliby zamiast wymarzonego blond urodził się chłopczyk z rudymi włosami?

Człowiek sie rodzi albo hetero albo homo albo biseksualny. Tak jest zaprogramowany i już!

A wnuki.Twoje dziecko mogło być tak samo samotne i bezdzietne jak wiele osób hetero. Przecież zdarza się wiele bezdzietnych małżeństw, wiele osób żyje samotnie.
Spróbuj na początek usłyszeć co chce Ci powiedzieć o sobie więcej Twój syn, który w tej chwili potrzebuje Cię tak, jak chyba nigdy wcześniej.

Wypisałam Ci znane mi adresy:

Pomoc psychologiczna
Na spotkanie z terapeutą uzależnień i psychologiem możesz zapisać się telefonicznie pod numerem 022 628 52 22 (wt. - pt. 18-21). Pomoc jest bezpłatna.

Jak znajdziesz?

Stowarzyszenie Lambda Warszawa
ul. Hoża 50/40, 00-682 Warszawa,
tel. 022 628 52 22 (wt. - pt. 18-21),
e-mail warszawa@lambda.org.pl, www.lambda.org.pl

Możesz wejść na strony internetowe Lambdy, są adresy placówek w całym kraju, nie wiem, gdzie mieszkasz, więc nie potrafię Ci bardziej szczegółowo pomóc.


Jest jeszcze telefon 0-801-763-633

Pod tym numerem znajdziesz informację, gdzie Ty znajdziesz pomoc, bo to Ty jej potrzebujesz, nie Twój syn, bo jeśli on akceptuje swoją orientację, to nie musi korzystać z pomocy psychologicznej.

I jeszcze jedna informacja:

Numer (0-22) 628.52.22. Jesteś gejem, lesbijką, osoby Ci bliskie są zorientowane homoseksualnie? Zadzwoń do nas od wtorku do piątku od 18:00 do 21:00. Będziemy starali się Ci pomóc!
Krzysztof Kliszczyński, Koordynator TZ
krzyskl@poczta.onet.pl


Dla Ciebie najlepszym wsparciem będzie właśnie rozmowa z doświadczonym terapeutą , ja nie czuję się na siłach na internetowym forum udzielać Ci rad, bowiem tak jak są lekarze różnej specjalności tak i w naszym zawodzie, każdy z nas zajmuje się terapią różnych uzależnień. Ani zawodowo ani prywatnie nie miałam możliwości dotknięcia nawet tego problemu .

Myślę, że jesteś na najlepszej drodze, bo podjąłeś starania , by pomóc sobie wzajemnie, stąd ten Twój wątek na forum.
To dobrze.
"Czy przestaje się kochać niebo tylko dlatego, że zapowiada niepogodę?".Zbyszku- prawda?

Ostatnio edytowane przez Gabi K. : 12-08-2007 o 12:50.