Wyświetl Pojedyńczy Post
  #15  
Nieprzeczytane 05-06-2012, 10:32
Proch-i-pył's Avatar
Proch-i-pył Proch-i-pył jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2012
Miasto: Polska
Posty: 3 207
Domyślnie

Zabijanie zwierząt w ogóle jest niehumanitarne, nie ma czegoś takiego jak humanitarne zabijanie. Sama, jako zjadaczka mięsa nie czuję się z tym najlepiej i popieram działania zmierzające do tego, żeby hodowla i zabijanie zwierząt odbywało się z jak najmniejszym dla nich cierpieniem.

Ale w całej tej aferze zastanawiają mnie niektóre rzeczy: dlaczego petycja została napisana na miesiąc przed otwarciem Mistrzostw, skoro problem z ubojem rytualnym istnieje od 1997 roku, czyli od wejścia w życie ustawy o ochronie praw zwierząt?
Skąd wzięto informację o tym, że to Polska jest liderem w tym procederze? Mamy ok.700 ubojni, z czego 20 jest podejrzanych, daje to małe prawdopodobieństwo "liderowania" w Europie zważywszy, że unijne prawo nie zabrania uboju zwierząt, jeśli ma on związek z obrzędami religijnymi.
Tylko 6 krajów Unii ma zastrzeżenia do tego, czy tego przepisu się nie nadużywa.
http://www.portalspozywczy.pl/mieso/...zat,70204.html
Gdzie Francja, Niemcy? - potentaci produkcji mięsnej?

I z tego zastanawiania wynika mi tylko tyle, że problem łamania praw zwierząt jest rozdmuchany teraz z powodów niekoniecznie humanitarnych.

Dopisuję: film jest z greckiej ubojni, na filmie jest odnośnik do youtube, gdzie są filmy z ubojni niemieckiej, greckiej, australijskiej, amerykańskiej, hiszpańskiej Z polskiej nie znalazłam. Zastrzegam, że oglądałam tylko początkowe napisy, treść nie nadaje się do oglądania bez stresu.

Ostatnio edytowane przez Proch-i-pył : 05-06-2012 o 11:21.
Odpowiedź z Cytowaniem