Wyświetl Pojedyńczy Post
  #11  
Nieprzeczytane 19-11-2008, 09:36
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 035
Domyślnie

Cytat:
Napisał hannabarbara
Przyznam, że nie rozumiem Pana Profesora. Po jasną anielkę pcha się na dyskotekę? Czy sądzi, że będzie poruszał się z taką gracją jak młodzi? Dla mnie też na ulicy są przezroczyści ludzie z innych, odległych grup wiekowych. Ale z przyjemnością spojrzę na starszego pana, czy panią na ulicy, gdy są odpowiednio do wieku, ale na luzie, gustownie ubrani, uśmiechnięci, zadowoleni z tego co mają.
Nie zgadzam się też z zastąpieniem słowa starszy, słowem stary. To drugie sformułowanie brzmi pejoratywnie,pogardliwie, pierwsze zaś zawiera akcenty ciepła.
Każdy wiek ma swoje przywileje, nasz też. Warto z nich korzystać i cieszyć się tym co nam daje życie. Przede wszystkim możliwość i czas do realizacji własnych pasji.
Haniubasiu podpisuję się pod wszystkim, z wyjątkiem stwierdzenia, że słowo stary ma pejoratywną barwę. Gdy słyszę starszy to stawiam pytanie: od kogo? Stary człowiek nie powoduje niechęci, tylko głupcy pogardzają starością, która ich też czeka. Akurat na opinii głupców mi nie zależy. Uprzejmi mówią starsza pani, inni, młodsi - stara kobieta. Jestem i będę dwa w jednym.
Jak miałam 30, to osoba 50+ była dla mnie starszą panią, a 70+ już staruszką. Zmienia się punkt widzenia, więc bądźmy pobłażliwi.
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....