Wyświetl Pojedyńczy Post
  #9  
Nieprzeczytane 04-01-2010, 16:22
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
To za komuny było lepiej????
Wyświechtane słowa " za komuny" wymyślone przez prawicę i solidaruchów, aby obrzydzić ludzi żyjących w czasach powojennych. Podobnie obrzydzało się ludzi lewicy nazywając ich "baronowie" To czysta propaganda nas ludzi wcześniej urodzonych. Moje pokolenie żyło w ciężkich czasach okupacji hitlerowskiej i okupacji stalinowskiej. A kto nam sprawił okupację stalinowska, nasi obecni przyjaciele. Sprzedano nas jak bydło na targowisku. Czy naród polski wyniszczony 5-cio letnia okrutna wojną , mógł samotnie dalej walczyć o pełna niepodległość? Jaka ta Polska była, to była, ale nie była formalnie republiką,. W takiej Polsce, masowo kształciła się młodzież,( dzieci robotników, chłopów małorolnych i bezrolnych, powojenne sieroty i półsieroty jak również dzieci inteligencji) Kto był zdolny i chciał się uczyć, ten się uczył. A teraz ci wykształceni w tamtych latach, oplują tę Polskę nazwijmy ją socjalistyczną ,nie pogardliwie komuchową. To tak jakby biedną matką nazywano dziadówką i wstydzono by się jej, a przecież mimo wszystko, była to Polska ukochana. To że mam poglądy lewicowe nie znaczy, że kiedykolwiek byłam w partii czy organizacji młodzieżowej. Nigdy nie pluję i nie wyzywam Polski nawet tej zniewolonej. Trzeba być najpodlejszym z podłych,żeby w tamtych czasach korzystać z wszystkich możliwości zdobywania wiedzy i robienia kariery zawodowej, a dziś wyszydzać ludzi będących dziś seniorami. Pomijam tu sprzedawczyków, TW -UB czy SB, zbrodniarzy, którzy powinni ponieść odpowiedzialność za swe niecne czyny. A w którym to okresie zniewolenia Polski nie było zdrajców? Począwszy tylko od potopu szweckiego, rozbiorów, okupacji jednej i drugiej. A któż teraz jest patriotą. Afera za aferą i aferą pogania. Egoizm w najwyższej postaci. A naród? on się nie liczy. A ja, naiwna czekam i czekam na prawdziwego mesjasza- Polaka.
Odpowiedź z Cytowaniem