Wyświetl Pojedyńczy Post
  #57  
Nieprzeczytane 31-10-2010, 23:51
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Uśmiech

Cytat:
Napisał Alsko
Więcej mądrzyć się nie będę, jak bony dydy!
A ja Cię proszę Name:  aveq0000.gif
Views: 64
Size:  265 Bajtów wcinaj się i wymądrzaj. Pozostałych Forumowiczów także o to proszę.Name:  aveq0000.gif
Views: 64
Size:  265 Bajtów Nie jestem nieomylna. Jak większość samouków wybieram to, co akurat mnie zainteresuje, więc wiedzę w lukach posiadam; wiadomo - za wiele jej, w tych lukach, się nie zmieści.
Za każdy dopisek, sprostowanie i wyjaśnienie pięknie podziękuję. Co niniejszym - czynię. Name:  antosia.gif
Views: 64
Size:  5.7 KBName:  antosia.gif
Views: 64
Size:  5.7 KB

Dzień Wszystkich Świętych, Zaduszki, Dzień/Święto Zmarłych obrosły rozmaitymi obyczajami i tradycjami. Nie słyszałam np. o obyczaju latania z karpielem (o czym pisze Pluto); żałuję, bo sama chętnie bym polatała i postraszyła... hm... może nie dziś, ale gdy byłam o te 20 kg młodsza...
Znam za to inny obyczaj - w noc WŚ nie należy wychodzić z domu i szwędać się po okolicy. To jest noc duchów, nie należy im przeszkadzać. Starzy ludzie opowiadali, że w tę noc kościoły pozostawały otwarte, że dusze (pokutujące?) przychodziły na mszę św.

Praktykuję za to inny zwyczaj - zapalony znicz w oknie. Choć pojęcia nie mam komu oświetlam drogę...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem