Wyświetl Pojedyńczy Post
  #16  
Nieprzeczytane 29-04-2007, 07:26
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

Wiecie co? Ja się ze wszystkimi zgadzam. Z Basią, Feliksem, Filipkiem. Tak, macie racje. Na starość wyłażą z ludzi paskudne cechy. Sama tego nie znoszę, tylko często się zastanawiam, jaka to ja będę w wieku 70-80 i więcej. Przecież wszyscy wiemy, że niestety, starość jest okrutna i nie tylko dlatego, że ludzie z braku zainteresowań "marudzą".To często mózg ulega zniszczeniu a to niesie ze sobą trudne nieraz dla otoczenia zachowania. Można próbować zachamować ten proces, ale tylko próbować.Problem ten dotyka i lekarzy i polityków i może spotkać i nas.
Ale jak już jestem przy temacie, to nasuwa mi się i takie spostrzeżenie.Wielu ma za złe zachowania w środkach komunikacji.Przypominają mi się czasy, gdy młodzian, czy dziewoja, podrywali się z siedzenia i ustępowali miejsca ludziom już nawet 40-letnim. Uczono tego w domach, mówiono o tym w szkole. Potem, nagle, okazało się, że to nie zmęczony dniówką robotnik czy ekspedientka, albo gospodyni domowa z siatami powinna siedzieć, tylko dziecko, bo ono może się wywrócić, albo ktoś go potrąci. I siedziały te śliczne dzieciątka, a gdy ktoś zwrócił uwagę, to mamusia jak brytan skakała do oczu.Z tych dzieciątek wyrosła młodzież, która żyje w przekonaniu, że są panami świata, a starych "do pieca".
Pomimo,że narażę się tu większości, uważam, że to starsi powinni siedzieć, a nie 16, czy 20-letni biedak zmęczony siedzeniem w szkole, przy piwku w pabie, czy przy kompie. To starsi mają żylaki, duże nieraz problemy z kręgosłupem, sercem itd. Czemu my tak strasznie chuchamy na tych młodych? Czy my się ich boimy? Przenosi się to także na dom, ulicę, pracę. Nastała moda na młodość i najlepiej na nic nie robienie. Oni są przecież tacy zmęczeni, sfrustrowani,nieszczęśliwi.No to niech siedzą i leżą, a te mądre mamusie i babcie niech ich obsługują i na nich pracują.
Chcę tu zaznaczyć, że problem publicznej komunikacji mnie własciwie nie dotyka, bo z niej nie korzystam. To tak, aby ktoś nie myślał, że gardłuję, bo walczę o to miejsce dla siebie.
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
Odpowiedź z Cytowaniem