Wątek: Jordania
Wyświetl Pojedyńczy Post
  #1  
Nieprzeczytane 21-10-2011, 23:44
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie Jordania


O naszej ciekawej wizycie w maju 2010 roku w Jordanii, Syrii i Izraelu zaczelam pisac na moim blogu w ubieglym roku. Wiele zdjec zniknelo z winy hostingu „banan”. Postaram sie ponownie odtworzyc te wizyte.

Od dawna fascynowal mnie Bliski Wschod, przemierzenie szlakow biblijnych i mozliwosc konfrontacji historii, mitow, legend z rzeczywistoscia. Nawet nie potrafie wytlumaczyc dlaczego nie zrobilismy tego wczesniej. Wlasciwie wiem, nasza wspolna pasja, moja i meza byla Azja, potem Afryka, gdzie spedzilismy duzo czasu. Ciagle twierdze, ze jeszcze wiele nie wiemy na temat tych dwoch kontynentow.

Wroce do Bliskiego Wschodu – wspanialej wycieczki do Jordanii, Syrii i Izraela. Nie udalo nam sie wszystkiego zwiedzic, plany byly troche inne, pewnie za bardzo ambitne. Mimo to, zobaczylismy wiele i wlasnie tym chce sie z Wami podzielic.

Zaczne od Jordanii – Jordanskiego Krolestwa Haszymidzkiego (Al Mamlaka al-Urdunnijja al-Haszimijja).

Powierzchnia kraju: 97.7 tys. Km2, ponad 7 milionow mieszkancow, stolica Amman.

Wiecej danych statystycznych znajdziecie na wielu wyspecjalizowanych stronach internetowych – wobec tego nie bede o tym pisala aby nie powtarzac ogolnie dostepnych wiadomosci.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Jordania


Monte Nebo





Pomiedzy Jordania i Palestyna




Mala Petra





__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem