Wyświetl Pojedyńczy Post
  #13  
Nieprzeczytane 27-03-2010, 22:23
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Zinajdo !

Cytat:
Napisał zinajda
Witam.W ptasim świecie aż huczy,z wszystkich stron fruną,krzyczą,śpiewają ,walczą o rewiry lęgowe i jest co podglądać.Wczoraj nad moją okolicą(pomorskie)pierwszy raz widziałam orła przedniego.Był to ptak młodociany-zdolność rozrodczą osiąga po ok.5 latach tak jak bielik.Orzeł przedni jest skrajnie nielicznym gatunkiem lęgowym. W Polsce jest ok. 30 par lęgowych na południu kraju a młodzież może odlatywać kilkaset km od gniazd, stąd i pojawił się.Pomagam w monitoringu ptaków drapieżnych zagrożonych wyginięciem i wiele się przy tym uczę ale wrażenia niezapomniane.Ochrona obejmuje bieliki-już wysiadują,kanie,rybołowy-też jest,trzmielojady-dopiero przylecą,orliki krzykliwe,błotniaki a z niedrapieżnych bociana czarnego.Każde gniazdo ma swoją kartotekę i od momentu odbudowania gniazda do udanego wyprowadzenia lęgu kontroluje się je 3-4 razy w sezonie a jest ich ....a tak przy okazji wchodzi się na daniele,jelenie, dziki,bobry i za długo wymieniać.No i połknęłam bakcyla
Widziałaś prawdziwego orła na żywo, w naturze? Takiego:
Można Ci pozazdrościć. Mam nadzieję,że dużo się jeszcze dowiemy o ptakach drapieżnych, bo jesteś w tym temacie na bieżąco. Czekamy na informacje ntt od Ciebie.
Odpowiedź z Cytowaniem