Wyświetl Pojedyńczy Post
  #6  
Nieprzeczytane 06-06-2012, 20:56
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Cytat:
Napisał quasimodo81
Nie mam nic przeciwko EURO 2012 wiec przeciwnie, zbliża narody, kultury, sprawia że stajemy się bardziej otwarci i tolerancyjni, nowocześni. Ale czy polityka miast sprowadza się do budowy stadionów jednocześnie do licznych obciążeń lokalnej społeczności w postaci podwyżek opłat czynszów, komercjalizacji przestrzeni publicznej itp?
Grecja była w 2004 roku gospodarzem letniej Olimpiady i co kryzys ich nie ominął. Czemu UEFA jest zwolniona z podatków???

Tu nie chodzi o Euro czy ma być czy nie tylko w jakim duchu jest organizowane niestety w duchu neoliberalizmu i prywatyzacji państwa.
Podniecanie się że Holendrzy dołożyli do budowy szkolnego stadionu zakrawa na liberalny populizm. Szkoła ta jak i wiele innych miała by dawno stadiony gdyby nie ciecia w oświacie. Jaki to prosty mechanizm.

P.S. Analizy jakie zyski wygeneruje owa sportowa impreza nie będzie, poczekajmy do zakończenia to zobaczmy. Nie lobię i nie umiem wróżyć z fusów jak to czynią nasi rodzimi (neo)liberałowie.

Chłopcze, dzisiaj padła także Hydrobudowa. Wiadomo co to niesie.
Niemniej nie zatruwajmy sobie czasu radości.
Ty tego pamiętać nie możesz, ale czasy Górskiego i drużyny Deyny są najwspanialszym wspomnieniem mojego pokolenia.
Wiesz, jaki krzyk niósł się przez osiedle Tysiąclecia, na kórym wtedy mieszkałam? Jakie imprezy były po każdym meczu?
Radość, młodość i wiara w przyszłość.
Cieszmy się po raz drugi.