Wyświetl Pojedyńczy Post
  #1249  
Nieprzeczytane 29-06-2013, 06:45
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie wolontariat

Cytat:
Napisał martok
Mam trzy pytania: 1) Co to jest centrum wolontariatu - czy to jest jakiś rodzaj urzędu? 2) O co mniej więcej chodzi w takiej deklaracji - czy podejmuje się z góry jakieś konkretne zobowiązania, np. co do rodzaju pracy albo co do ilości poświęcanych godzin? 3) Dlaczego piszesz tylko o "fajnych młodych ludziach" - czy wolontariuszy-seniorów nie ma wcale, albo jest ich bardzo mało?

Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam - M
*
Centrum wolontariatu kościerskiego jest to mały oddział w moim mieście zajmujemy się różnymi akcjami dobroczynnymi całkiem za darmo a mamy sponsorów do różnych akcji którzy też ofiarują coś z dobrego serca.A deklaracja polega na podpisaniu umowy że będę się udzielać w różnych akcjach i np. odwiedzać co sobote i niedzielę podopieczną albo sprzatać zaniedbane groby lub na Święto Maryjne uczyć dzieci robienia kwiatów z bibułki.A ja jestem najstarsza bo tam zgłaszają się ludzie młodzi ale jak pisałam wcześniej to mój nowy sposób na samotność i chandrę.I znowu jestem potrzebna!!W jednej akcji nie brałam udziału bo jeszcze mnie u nich nie było.Był to wyścig gumowych kaczek po naszej małej rzeczce a dochód ze sprzedaży tychże był przeznacziny na zakup wyposażenia Swietlicy dla dzieci w kościerskim szpitalu.Sprzedano ok 60 kaczek po 9 zł za sztukę.Kaczki ofiarowała hurtownia zabawek.490 zł. to niby nie dużo ale każdy gest się liczy!!Będe informować na bieżąco o różnych akcjach.Pozdrawiam.Zycze miłej soboty i niedzieli!!
Odpowiedź z Cytowaniem