Wątek: Emiraty
Wyświetl Pojedyńczy Post
  #24  
Nieprzeczytane 29-04-2011, 21:06
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malwina
Tylu turystów z różnych kultur a tak czysto..do ci dopiero kultura.....
Marbelko fotografowanie kobiet arabskich z jakich powodów zabronione(kradzież duszy?)...
a takie mi się refleksjopytania nasunęly jak oglądałam ten... no inny świat....buźka

Malwinko, z tym fotografowaniem kobiet to wiele zalezy od samej kobiety. Wiele z nich poprostu nie chce byc fotografowanych i jak widzi objektyw natychmiast odkreca glowe lub zaslania twarz. Z mezczyznami jest inaczej. Na statku byl uroczy pan z Dubaju z zona/zonami, nosil tradycyjna biala gandure i cala reszte. Mody czlowiek byl wcale...wcale urodziwy. Otwarcie go spytalam czy wyrazi zgode na zdjecie. Usmiechnal sie i nie bylo problemu. Zdjecie to wstawie pozniej.
Jedno wiem, ze wszystkie przewodniki, instrukcje dot. zachowania sie w Emiratach - zalecaja, ze kobietom arabskim nie robi sie zdjec. Spotkalam sie z tym w muzulmanskiej Afryce, Maroku i Algerii. Nie jestem znawczynia Koranu - ale mysle, ze nie ma tam takiego zakazu.

Co do czystosci - masz racje. Zdumiewajaco czyste jest Dubai i inne miasta w Emiratah. Jak sie chce to wszystko jest mozliwe.

Cd. Codzienne zycie w Dubai...ulica, anonimowi przechodnie...







__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!