Wyświetl Pojedyńczy Post
  #16  
Nieprzeczytane 20-09-2008, 10:31
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Ja nie bronie ZUS-u-jestem jak najdalsza od tego.Ale te premie,te wycieczki,te przebogate budynki wynikaja z tego że jest bardzo okreslony podzial na pieniadze dla nas i fundusze na cele o ktorych wyzej.Jasne ,że premie powinny byc rozdzielone sprawiedliwie,ale podobno sprawiedliwie to tylko w niebie.Dopoki nie zostanie ustalona ustawa o prawidłowym podziale pieniedzy-będzie jak dotychczas-ale przeciez sejm ma do dyskusji Swieto Trzech Kroli.
Babciello ! Wszelkie budowle,budynki nie wznosi się na rok,czy parę lat,ale na setki (budowle KK),czy siedziby ZUS (conajmniej na lat kilkadziesiąt).
Nie negowałbym więc budowniczych za to,że budują ładnie,z pewnym przepychem,bo za parę, lub kilkanaście lat, będą już nadzwyczaj zwyklutkie i skromne niemalże.
Gdyby podobnie jak my patrzyli na budowę piramid ich budowniczowie,piramidalne pomysły władców Egiptu nigdy by sie nie ziściły.
Co innego premie dla pracowników ZUS. Byłbym za większą "urawniłowką", większą "sprawiedliwością społeczną",ale to było.
Co z tego wyszło,każdy widzi. Ciekawe,co teraz z tego wyjdzie ?
Na Niebo, w każdym razie,B.,możesz liczyć. Ja,i jak moje pragnienie,nie.
Jeśli biega o dni "wolne od znojnej pracy",to mi to wisi,zresztą,co inne tyż,niestety.