Wyświetl Pojedyńczy Post
  #19  
Nieprzeczytane 06-08-2013, 11:26
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Ostatku twoje argumenty odnośnie wartości dzieł religijnych jako zródeł informacji naukowej są słabe , więcej informacji zdobywamy dzięki wykopaliskom archeologicznym i zdjęciom satelitarnym.

Zgadzam się z tobą Ostatku że informacja przesunięta w czasie o 1000 czy 2000 lat musi być potwierdzona z różnych źródeł informacyjnych z wykorzystaniem wiedzy archeologicznej.

Stan wiedzy też jest ważny bo nikt nie uwierzy że komputer mieli już Polacy w XIII wieku .Czy hindusi znali mechanikę kwantową w piątym wieku.
Nie jest rolą nauki szukanie wyrywkowych potwierdzeń historycznych w niektórych opowieściach mitycznych kierując się wyznaniem. Można to zrobić przy okazji ale zadaniem nauki jest poznanie historii wszystkich wyznań które obowiązywały na jakimś terenie.


Wiemy wiemy dzięki badaniom jak tworzyły się wyznania jak ewoluowały i dla czego jakieś wyznanie dominowało.Dla czego jakaś cywilizacja upadła co było przyczyną.Ważne jest by nie powtarzać błędów znanych z historii cywilizacji.

Z ciekawością przeczytałem Bianki informację na temat dziedzin pseudonauki która oferuje nam swoje opracowania że półki się od tego w księgarniach uginają .Widać że ludzie w to wierzą.Nawet sobie to skopiowałem.

Poglądy Wankabora są mi bliższe też uważam że indoktrynacja w jednym słusznym wyznaniu czy to judaizm,chrześcijaństwo czy islam zostawiają trwałe ślady w naszej podświadomości.Trudno się potem wyzwolić i samodzielnie myśleć i tolerancyjnie podchodzić do innych wyznań czy preferencji seksualnych występujących w ludzkiej populacji.
Tak samo jest trudno porzucić używki jak alkohol, papierosy,narkotyki i.t.d. To wszystko w sferze psychiki.
Odpowiedź z Cytowaniem