Wyświetl Pojedyńczy Post
  #36  
Nieprzeczytane 18-03-2018, 17:13
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 643
Domyślnie

[quote=Karol X]


Cytat:
Ano stad chocby,ze ten "aktyw partyjny"spedzal robotnikow na zakladowy wiec,kazal dzierzyc w dloniach tablice z haslami i oczerniac studentow,klase inteligencka,Zydow,i kazdego,kto byl przeciwny jedynie slusznej PZPR.

Karolu! A w jakim zakładzie to widziałeś. Na hucie, czy na Wacie, albo innej Częstochowiance?

Jeśli byłeś wystarczająco duży to mogłeś widzieć taką masówkę i aktyw młodzieżowo-robotniczy kiedy Gomułka "odsłaniał" pomnik czynu rewolucyjnego w Sosnowcu bo z tej okazji do Sosnowca zwieziono cała młodzież z liceów i techników. Pod groźbą wyrzucenia ze szkół.

Cytat:
A kto by nie usluchal i na taki wiec nie poszedl, no to wiesz co takiego czekalo,bos ty blisko byl klasy robotniczej i aktywu partyjnego:
Nie wiem, bo wprawdzie później byłem blisko klasy robotniczej ale nikt takich masówek nie odprawiał.
A w szkole i tak wyjścia nie było, bo gdybyś był starszy to byś wiedział, że tego typu imprezy odbywały się w czasie lekcji.

Cytat:
Nie przypuszczalemj jednak by aktyw robotniczy siegnal po paly i poszedl na studentow.
Gdybys był i większy chłopak to bys widział. I nie musiałbyś przypuszczać.

Cytat:
Wiesz jak to bylo na szkoleniach politycznych w jednostkach wojskowych.Klamstwo i nic wiecej.To samo w zakladach pracy.
A zechcesz nam zdradzić numer jednostki w jakiej tego doświadczyłeś? I w jakim zakładzie pracy w Czwie robiono ci szkolenia polityczne?
Nie dlatego żebym chciał ci dokuczać, ale tak z kronikarskiego obowiązku bo ciekaw jestem.
Odpowiedź z Cytowaniem