Wątek: Uroda
Wyświetl Pojedyńczy Post
  #9  
Nieprzeczytane 07-03-2007, 19:22
Sunshine's Avatar
Sunshine Sunshine jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Krakow
Posty: 2 041
Domyślnie W sprawie soczewek kontaktowych

Tak się składa że też jestem krótkowidzem/od dzieciństwa/i temat soczewki czy okulary mam dokładnie przerobiony na własnej skórze.
Nie jest tak prosto jak pisze moja przedmówczyni,problem polega na tym że w pewnym wieku nie jesteśmy już tylko krótkowzroczni/potrzebujący korekty do dali/ale zaczynamy żle widzieć z bliska i wtedy soczewki w prosty sposób nie rozwiązują problemu.W młodości przez kilkanaście lat używałam soczewek i byłam z nich bardzo zadowolona,głównie dlatego że wyrównują one wadę prawie całkowicie i widzenie jest takie jak zdrowymi oczami/bez pomniejszania obrazu co ma miejsce przy używaniu okularów/.Przez jakiś czas /ok.5 lat/miałam przerwę w używaniu soczewek/z powodu trudności z ich zakupem wówczas w Polsce/gdy ponownie zapragnęłam do nich wrócić okazało się iż owszem świetnie wyrównują mi wadę krótkowzroczności ale z bliska musiałabym/np.do czytania/używać okularów do bliży.A więc przysłowiowy"zamienił stryjek siekierkę na kijek".Pozostałam więc przy okularach na dal w których również jeszcze potrafię normalnie czytać.A problem okularów słonecznych rozwiązałam w ten sposób ,że kupiłam sobie piękne markowe/strasznie zaszalałam/okulary słoneczne w których optyk wymienił szkła oryginalne na optyczne o takiej mocy jak potrzebuję zabarwił na odpowiedni kolor
i są naprawdę nie do odróżnienia od oryginalnych.
Teraz jest taki wybór pięknych oprawek które wcale nie muszą szpecić a przeciwnie mogą nawet dyskretnie maskować mankamenty nie najmłodszej już skóry wokół oczu.Bardzo się rozpisałam ale to bliski mi temat.Serdecznie pozdrawiam wszystkich "okularników"
Odpowiedź z Cytowaniem