Wyświetl Pojedyńczy Post
  #41  
Nieprzeczytane 12-06-2011, 11:40
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Nadal zachęcam do obejrzenia filmu: Zeitgeist:moving forward.
Warto też poczytać komentatrze na innych forach. Jak widać, nie odbiegają one od naszych.


http://www.zeitgeistmovingforward.com/

Zeitgeist 3 Moving Forward Napisy PL Czesc 1
http://youtu.be/WyLy0wVcOHo


kilka komentarzy:
@shogu666 nie mówiąc już o tym, że taki system po prostu musi marnować pieniądze, bo płacąc chociażby na szkołę w ustroju socjalistycznym muszą one przejść z moich podatków przez urzędnika który mi je przymusem zabierze, potem przez Warszawę, ministra oświaty i w końcu kolejnego urzędnika który powie szkole na co ma je wydać. A przecież mógłbym po prostu dać te pieniądze dyrektorowi do ręki, a on sam by już zdecydował czy wydać je na nowe ławki, papier toaletowy czy cokolwiek innego.?

med29041 miesiąc temu
Odpowiedz
@shogu666 dla mnie socjalizm jest ustrojem barbarzyńskim i totalitarnym, w którym byle urzędnik mówi mi co mi wolno robić na we własnym domu a czego nie. A to wszystko oczywiście "dla mojego dobra", bo chyba nikt nie zaprzeczy że nikomu nie szkodzę hodując trawkę na własny? użytek, podwożąc sąsiada do pracy przy czym on mi zwraca pieniądze za paliwo (dzisiaj to zorganizowana działalność przestępcza), czy wyrabiając sobie oscypki bez licencji... ale rząd po prostu musi kontrolować całe moje życie.

med29041 miesiąc temu
@shogu666 socjalizm generuje 90% problemów społecznych, bo politycy muszą mieć się o co kłócić. Czy przenieść pieniądze z OFE do ZUSu czy na odwrót, jak należy walczyć z bezrobociem, komu dawać zasiłki a komu nie? itd. itp. Nie wiem czy kapitalizm w przyszłości wciąż będzie dla nas korzystny, ale w obecnej sytuacji jest zdecydowanie lepszy od socjalizmu, który marnuje niewyobrażalne ilości pieniędzy na walkę z problemami które w kapitalizmie po prostu nie istnieją, bo każdy sam zajmuje się sobą.

med29041 miesiąc temu

@med2904 Zgadzam sie kapitalizm spelnil swoja role , dzieki niemu mamy taka technologie jaka mamy.

Jednakzne nie zmienia to faktu ze system ten jest juz przestarzaly i wypaczony . Pomysl o tym ze nowy system bedzie to kolejny krok w ewolucji.

Smieszne jest natomiast to ze zwalasz wine za zle? rzeczy na socjalizm.

shogu6661 miesiąc temu

@Laska1944 komunizm z definicji nie może działać sprawnie, bo aby ludzie pracowali muszą mieć zachętę w postaci wynagrodzenia. To właśnie konsumpcja i chęć zysku od tysięcy lat popychały naszą cywilizację do przodu, a prymitywne plemiona które odeszły od własności na rzecz dobra wspólnego właśnie z? tego powodu pozostały prymitywne... Natura sama zdecydowała, że kapitalizm to najefektywniejszy z ustrojów, a skutki odejścia od niego na rzecz socjalizmu widzimy dzisiaj na całym świecie.

med29041 miesiąc temu

@med2904 hmm troche to komunizm przypomina, zwłaszcza główne założenie, czyli brak pieniądza. Ale komunizm z założenia nie jest czymś złym. To ludzie mają problem by to zrozumieć. To tak jak z katolikami w polsce, tkwią w wierze ale biblie to mało który zna. To samo gospodarka, tkwimy w czymś od dziecka więc cieżko nam inny? punkt widzenia sobie wyobrazić. Ale to od komunizmu różni się zasadniczo. Mianowicie komunizm zakłądał że nic nie jest twoje, tu masz to co chcesz bo maszyny wszystko robią

Laska19441 miesiąc temu
Żyje w polsce już parę lat, ale dziś się na maksa zdziwiłem. Jest wielkanoc i w ten dzień na antenie tvn24 był program nt ludzkiej świadomośći wyjaśnianej na bazie fizyki kwantowej przez profesorów których w filmach tj zeitgeist, "The Quantum? Apocalypse" i jeszcze paru o tej tematyce których w necie pełno od dawna. Ale nie spodziewałem się w tym religijnym kraju takiego programu spotkać w największej tv. Jeszcze troche i puszczą zeitgeist.

Laska19441 miesiąc temu
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Pesymista widzi czarny tunel.
Optymista - światełko w tunelu.
Realista - nadjeżdżający pociąg.
Maszynista - 3 debili na torach.

-----------------------------------------------
"Pewna amerykańska socjolog, Margaret Mead, powiedziała kiedyś: - Nigdy nie miej wątpliwości, że mała grupa światłych i zaangażowanych obywateli może zmienić świat, tak naprawdę świat nigdy nie zmieniał się za sprawą czegoś innego."

Ostatnio edytowane przez Kazimierz : 12-06-2011 o 12:36.
Odpowiedź z Cytowaniem