Wyświetl Pojedyńczy Post
  #19  
Nieprzeczytane 12-01-2020, 14:52
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 84
Domyślnie wzajemna i konieczna zależność istnienia i działania K.F. i lekarzy.Cz.III

3. Cel działania Lekarzy.

Witam. Cel działania lekarzy - to utrzymanie miejsc pracy. Niektórzy lekarze zdają sobie sprawę, że nurt leczenia hipokratejski profilaktyczny, przedstawiony przez lekarza Krzysztofa Romanowskiego jest medycyną przyszłości. Czytamy w nim-

"Nurt hipokratejski reprezentował medycynę profilaktyczną. Taka medycyna dążyła do doskonałego odkrycia praw natury
i fizjologii po to, aby skutecznie unikać chorób. Ten nurt rozwijał medycynę edukacyjną zapobiegawczą. Uczono ludzi jak żyć, żeby nie chorować. Wtedy lekarz funkcjonowałby jak nauczyciel, albo jako osoba interweniująca w naprawdę trudnych sytuacjach. Wtedy potrzeba byłoby mało lekarzy i nie byłoby biznesu.".

Nurt hipokratejski stosuję w swoim życiu w praktyce. Zwracam uwagę na ostatnie zdanie tego nurtu - "Wtedy potrzeba byłoby mało lekarzy i nie byłoby biznesu". Wiem z własnego doświadczenia, że lekarze boją się profilaktyki zdrowotnej hipokratejskiej. Przykład - W roku 2015 byłem w szpitalu na operacji zaćmy. Telefonicznie powiadomiono każdego uczestnika leczenia, że ma wziąć ze sobą lekarstwa jakie bierze codziennie. Ja nie miałem żadnego lekarstwa. Dziwiono się, że w wieku 85 lat nie korzystam z usług lekarskich. Przed wykonaniem operacji badano każdego i pytano mnie co ja robię, że nie używam lekarstw. Następnego dnia wykonano operację /automatem/. Zabieg się udał i bardzo dziękowałem lekarzom. Gdy leżałem jeszcze po zabiegu, zespół młodych lekarzy zaczął dyskusję, że w przyszłości nie będą mieli pracy,gdy szeroko wprowadzi się w życie profilaktykę zdrowotną naturalną. Mieli przed sobą żywy przykład co daje stosowanie profilaktyki zdrowotnej hipokratejskiej.

Jak widać wielu lekarzy zdaje sobie sprawę, że są bardzo uzależnieni od K.F., producentów leków stosowanych przez nich. Z drugiej strony są zorientowani jakie korzyści przynosi stosowanie profilaktyki zdrowotnej hipokratejskiej, która w przyszłości zwycięży z nurtem komercyjnym biznesowym. Przy obecnym sposobie wynagradzania i istniejącej organizacji służby zdrowia w Polsce i Krajach Cywilizacji Zachodniej lekarze muszą stosować nurt komercyjny. Jeżeli pozwolą aby zwyciężył nurt hipokratejski nie będą mieli pracy. Z punktu widzenia każdego człowieka nie należy dziwić się, że tak postępują. Muszą zarabiać po tak ciężkich studiach, aby wyżywić rodzinę.

Tutaj koniecznym staje się podsumowanie tych dwóch postów, sentencją wziętą z Facebooka - "Biznes na chorobach będzie trwał tak długo, dopóki będziemy analfabetami w sprawie własnego zdrowia".

Na koniec postu wniosek. Sprawa poprawy leczenia medycznego chorób niezakaźnych jest zbyt poważna, aby ją mogli rozwiązać sami lekarze. Pozdrawiam.
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem