Wyświetl Pojedyńczy Post
  #18  
Nieprzeczytane 15-02-2009, 07:20
leluri's Avatar
leluri leluri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 859
Domyślnie

http://www.iss.org.pl/
W Hiszpanii pierwsza tego typu struktura została zainaugurowana w roku 2006: Wspólnota składa się z 15 mieszkanek w trzypiętrowym domu z windą, gabinetem medycznym, biblioteka, czytelnią, sala gimnastyczna, basenem, dwoma mikrobusami, została otwarta w okolicach Marbelli. Zwiedzałam i bardzo mi się podoba. Rozmawiałam z ludźmi, są bardzo zadowoleni. Ponadto mają do dyspozycji lekarza, pielęgniarkę i personel do obsługi. Są weseli, uśmiechnięci, jeżdżą na wycieczki, zapraszają swoje rodziny, które mogą nawet gościć, gdyż dysponują pokojami gościnnymi.

Myślę, że pomysł można przenieść do Polski. Wyobrażam sobie na przyklad, że można by było dużą leśniczówkę przebudować, podzielić na niewielkie mieszkanka i zasiedlić seniorami, zaś koszty utrzymania dzielić wspólnie. Zalecałabym staranny dobór ludzi, by wspólnoty nie zmienić w koszmar ! Jeśli zainteresował Was temat, chętnie dopiszę dalsze szczegóły.

Barbara Sulima
pozwoliłam sobie skopiować część bardzo interesującego artykułu. pomysł fantastyczny.... ale ja także mam ale.... bariera finansowa i jednak poczekałabym na cd.... to zaledwie dwa lata, autorka pisze o podobnej wspólnocie we Francji- ta istnieje od 2001,.....to już coś... , chodzi mi o stosunki interpersonalne. słusznie zauważyła,że od składu osobowego zależy powodzenie przedsięwzięcia.
myślę,że jest to do realizacji.
opiekując się moją mamą od 6 lat widzę,że bardzo jej brakuje kontaktu ze znajomymi, z rodziną jednak są inne relacje.
pamiętam, że na innym wątku ktoś rzucił temat, a to oznacza,że coraz więcej osób myśli o takim rozwiązaniu.
Odpowiedź z Cytowaniem