Wyświetl Pojedyńczy Post
  #5  
Nieprzeczytane 19-02-2017, 16:15
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał Joanna49W.
Byłam świadkiem gdy to synowa atakowała w mojej obecności teściową. Cóż - milczałam choć to moja rodzina. Przyczyną jest mieszkanie teściowej.W 2 lata po śmierci męża teściowej zażyczyła sobie synowa oddania jej jednego pokoju. Metraż mieszkaniowy jest równy tak teściowej jak i synowej. Mają po 2 pokoje i kuchnie + łazienki. Synowa 4osobowa rodzina a teściowa sama. Dom teściowej który budowała przez x lat. Synowa się tylko do niego wprowadziła, nie pracuje tylko wychowuje dzieci, jest utrzymanką męża. Teściowa tłumaczy że pokój potrzebuje gdy przyjedzie jej córka z rodziną z drugiego końca Polski. Czy aby pogodzić sytuacje powinna oddać pokój synowej ? a córka przyjeżdżając z rodziną wynająć hotel? Może się ktoś w tej sprawie wypowie!

Dom po śmierci męża teściowej należy do niej i jej dzieci w częściach a więc i do jej córki więc uzgodnienia należą do nich. Teściowa nie ma prawa sama decydować o pokoju chyba, że stan prawny jest inny i np córka jej nie jest współwłaścicielką domu wtedy decydować może i czy chce oddać pokój.
Pogodzić sytuację rezygnacją ? hm to zależy jak bardzo teściowej zależy na tym pokoju. Jeśli zależy nie oddawać.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem