Wątek: Weganizm
Wyświetl Pojedyńczy Post
  #9  
Nieprzeczytane 11-01-2012, 21:17
elza1302's Avatar
elza1302 elza1302 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 1 849
Domyślnie

A co jeść kiedy jedno schorzenie wyklucza to co przy innym jest dozwolone?? Mam zmiany zwyrodnieniowe w prawie wszystkich stawach,nadciśnienie tętnicze,podwyższony cholesterol,cukrzycę typu B, choruję na zakrzepicę żył głębokich, mam usunięty woreczek żółciowy i tarczycę,ostatnio dokucza mi podagra/ dna moczanowa/. Po ostatnim ataku dny boję się cokolwiek jeść , żeby okropny ból nie powrócił. Trudno mi samej ustalić co mam jeść, bo przy w/w schorzeniach różne produkty są dozwolone i zabronione.Próbowałam zrobić zestawienie co mi wolno, a co jest zabronione przy moich schorzeniach i... poddałam się ,nie dałam rady tego sama zrobić.... Od kilku lat nie jem wieprzowiny ani wołowiny, nie jem smażonego mięsa, nie używam śmietany, , ograniczyłam słodycze do minimum, nie słodzę cukrem, używam mało soli,jem 5 posiłków dziennie,ostatnio nie jem chleba, piję dużo wody niegazowanej, jem dużo owoców, chudy ser, jednego ziemniaka na obiad, po ostatnim ataku dny zrezygnowałam z gotowanego mięsa z kurczaka ... Chyba jedynie dietetyk mi został do odwiedzenia, może on poradzi mi co jeść...
__________________
Daj każdemu dniu szansę stania się najpiękniejszym w całym twoim życiu./ Mark Twain /



Odpowiedź z Cytowaniem