Wątek: Zaćma
Wyświetl Pojedyńczy Post
  #13  
Nieprzeczytane 15-07-2019, 15:50
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Jak zaczynają się problemy z wzrokiem nie ma co się męczyć tylko usunąć zaćmę.W marcu miałem zabieg na jedno oko w na początku lipca na drugie. Badania laboratoryjne wymagane przy zabiegu oraz EKG ,wykonałem tydzień wcześniej przed zabiegiem . Znieczulenie miejscowe , cały zbieg zbieg trwał około 20 min . Żadnych objawów ubocznych , nie czujemy żadnego bólu po wykonanym zabiegu. Wykonany zabieg na kasę ciężką chorą ,standardowe soczewki , za nic nie płaciłem. Większość cukrzyków w dniu kiedy wykonywałem zabieg , przy cukrzycy to normalka , taki urok tej choroby.

Uciążliwość .Cztery rodzaje , kropli musimy zakrapiać oko po zabiegu co 6 co 8 godzin ,antybiotyk odkładamy po tygodniu pozostałe do wyczerpania .Nie możemy podnosić ciężarów , oszczędny tryb życia.Przez miesiąc nie za bardzo oka obciążać ograniczyć TV czytanie i komputer.Gdy ostre światło słoneczne stosować okulary .Po miesiącu odwiedzić lekarza okulistę by sprawdził naszą rekonwalescencję .Mając wypis ze szpitala należy udać się do okulisty, pokazać , na pewno wyznaczy termin poza obowiązującą kolejką. Okulary po 2 -3 miesiącach po zabiegu.Pełna rekonwalescencja jak zauważyła Elżbieta V , to sprawa mózgu , nasz mózg się przestawił na nowe warunki.
Nie ma się czego bać tylko wykonać zabieg i cieszyć się życiem.Zabieg na drugie oko miałem 20 czerwca 2019 aktualna sprawa.

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 16-07-2019 o 10:31.
Odpowiedź z Cytowaniem