Wątek: Religia
Wyświetl Pojedyńczy Post
  #2  
Nieprzeczytane 29-05-2008, 20:05
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał wuere'le
Ostatnio, przy okazji jakiejś dyskusji o religii spostrzegłem, że Przykazania dane przez Boga Mojżeszowi na Górze Synaj , tu cytuję „Nie wolno ci mieć innych bogów oprócz Mnie. Nie wolno ci zrobić sobie figury, żadnego wyobrażenia tego, co jest w niebie na górze, ani tego, co jest na ziemi w dole, ani tego, co jest w wodzie poniżej lądu. Nie wolno ci oddawać im pokłonów i nie wolno ci im służyć, bo Ja הי, twój Bóg, jestem Bogiem żądającym wyłączności, który [wymierza] karę [za] grzech ojców [buntowniczym] synom do trzeciego i czwartego pokolenia, tym, którzy Mnie nienawidzą, a tym, którzy Mnie kochają i przestrzegają Moich przykazań, wyświadczam dobro przez tysiące [pokoleń].”
różnią się znacznie od tych, które realizuje kościół katolicki. Ze zdziwieniem stwierdzam, że w kościele jest wiele obrazów, posągów, rzeźb itp., do których wierni się modlą.
Pytanie moje jest takie: jak to się ma do Przykazań Boskich? Dlaczego Kościół katolicki łamie dane Przez Boga przykazania? Ja tego nie rozumiem i bez żadnych ukrytych treści pytam, o co chodzi? Jeśli potraficie, to odpowiedzcie.
Pozdrawiam.

Ludzie sie nie modla do zadnych figur ani obrazow.. tylko najwyzej zwracaja sie do wizerunkow aby pomoc wlasnej wyobrazni.... To jest roznica..
10 przykazan... w rzeczywistosci bylo ich duzo wiecej i kosciol po prostu skrocil liste bo niektore nie nadawaly sie na terazniejszosc.. Dotychczas jest jedno przykazanie ktore mowi aby nie porzadac zony blizniego swego ani rzadnej innej rzeczy ktora jego jest..To przykazanie jest niedzisiejsze..
A na koncu ... religia nie polega na braniu kazdego spisanego slowa doslownie.. Tylko prymitywni ludzie maja taka potrzebe..