Wyświetl Pojedyńczy Post
  #15  
Nieprzeczytane 06-12-2009, 00:45
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 771
Domyślnie Jakie dodatki warto mieć w Firefoxie

Do dodatków, jakie mamy zainstalowane w naszym FF, dochodzimy ścieżką: Narzędzia > Dodatki > Rozszerzenia.

A takie dodatki ja mam zainstalowane w swoim FF:



Dodatki do FF pobiera się z linku: https://addons.mozilla.org/pl/firefox/
W otworzonym oknie klikamy na "szukaj dodatków" i wpisujemy nazwę poszukiwanego. Następnie klikamy na biały trójkącik (po prawej) > Zainstaluj > Uruchom ponownie FF.

W oknie dodatków, po kliknięciu na dowolny dodatek, ujawniają się trzy możliwości:
Opcje - otwiera się okienko z ustawieniami
Wyłącz - warto z tego korzystać gdy się testuje dodatek
Odinstaluj - gdy rezygnujemy z niego.

Na screenie pokazałem to na przykładzie FEBE 6.3.2.

Omówię kolejno zainstalowane u mnie dodatki (mam ich 14):

Adblock Plus i Adblock Filters.. - razem stanowią komplet. Nie przepuszczają reklam. Są krótko opisane w # 7.
AVG Save.. i AVG Security.. - też stanowią komplet - ochrona antywirusowa. Zainstalowały się samoczynnie, bez mojego udziału.
ColorfulTabs - dają efekt kolorowego paska kart. Jest opisany w # 6
.

FEBE - bardzo pożyteczny dodatek. Za jego pomocą b.szybko wykonuje się kopie zapasowe całego FF.
Jest krótko opisany w # 7.
Microsoft. NET.. - zainstalował się sam wraz z jakimś programem, jako rozszerzenie. Widocznie jest potrzebny.
NoScript - daje bezpieczeństwo przeglądania stron. Ostrzega przed niebezpiecznymi programami (skryptami Java) i blokuje je, tworząc filtry. Opisany w # 7.
Options Menu - bardzo przydatny, wygodny. W jednym miejscu, na pulpicie, grupuje zainstalowane dodatki. Daje szybki dostęp do ich ustawień.
PDF Download - umożliwia postępowanie z plikami PDF: zapisywać na dysku, obejrzeć na ekranie, zobaczyć w formacie HTML. Opisany w poście # 7.
ScrapBook - służy do gromadzenia zaznaczonych tekstów lub ich fragmentów na ekranie. Opisany jest w poście # 5.
Tab Mix Plus - organizuje pracę w kartach. Opisany w poście # 6.
Tweak Network - powoduje zwiększenie szybkości otwierania stron. Opisany w poście # 11.
WOT - poprawia bezpieczeństwo komputera. Opisany w poście # 12.



Ostatnio edytowane przez Stefan : 06-12-2009 o 09:40.
Odpowiedź z Cytowaniem