Wyświetl Pojedyńczy Post
  #1  
Nieprzeczytane 04-08-2009, 15:34
dorka1958 dorka1958 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 1
Post Jak poznać, że starsi rodzice potrzebują stałej opieki? - komentarze


Komentarz do artykułu: Jak poznać, że starsi rodzice potrzebują stałej opieki?
--------------------
A co zrobić, kiedy wiemy, że senior potrzebuje takiej opieki, załatwiamy mu najlepszą jaką można, a on odmawia? Mam teścia, który został sam. Nie żyje jego żona, nie żyje mój mąż a jego jedyny syn, a w ostatnim czasie teść przeszedł dwa udary. W ośrodku do jakiego zawiozłam go po szpitalu przebywać już nie chce. W związku z tym załatwiłam mu opiekunkę na czas powrotu do domu. Niestety on sobie takiej opieki nie życzy, twierdzi że poradzi sobie sam, upiera się przy swoim zdaniu i nie da sobie niczego wytłumaczyć. Moim zdaniem po powrocie nie weźmie leków na czas, nie utrzyma czystości ani osobistej, ani w mieszkaniu, sąsiedzi już wcześniej skarżyli się na niemiłe zapachy.
A największą moją obawę budzi użytkowanie gazu. I co z tego że wiem iż teść potrzebuje opieki, skoro on nie życzy jej sobie? Nie jest ubezwłasnowolniony, nie mogę mu niczego narzucić, a kto będzie odpowiadał za ewentualny wypadek?... Sama świadomość dzieci, że senior potrzebuje momocy, to nie wszystko, jeszcze senior musi mieć świadomość że taka pomoc jest niezbędna...
Odpowiedź z Cytowaniem