Wyświetl Pojedyńczy Post
  #1  
Nieprzeczytane 14-04-2008, 10:11
DamianF DamianF jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 1
Domyślnie Budowa domu drewnianego


Znalazłem kilka firm w internecie, które budują domy drewniane (domy z bali). Jedną z nich jest Dom z Bieszczadhttp://www.domzbieszczad.pl, którą polecają mi znajomi. Zapoznałem się z ich technologią wykonania jednak nie jestem profesjonalistą w tej dziedzinie i chciałbym się dowiedzieć czy ta technologia jest dobra? Bo spotkałem też firmy budujące domy z całych płazów drewnianych. Koszt jednak takiego domu jest większy. Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na ten temat? na tym forum znalazlem gdzieś post odnośnie rozszczelnień między balami i polecali właśnie tam firmę w/w, która w belkach konstrukcyjnych robi piórowpust rzekomo odbowiązkowy w przypadku połączeń. Czytałem też o osiadaniu domów drewnianych. Dom z Bieszczad drewno suszy dlatego ten problem podobno jest zminimalizowany. Jednak niestety jestem laikiem w tej dziedzinie a wiadomo hasła reklamowe mogą być tylko hasłami. Natomiast rzeczywistość lubi wyglądać inaczej. Moi znajomi są bardzo zadowoleni z wybudowanego domu przez ta firmę jednak dom wybudowali 3 lata temu. Jest ładny jednak czy dom drewniany jest naprawde taki wytrzymały i czy te wszystkie impregnaty zapewnią trwałość drewna? Z góry dziękuję za pomoc.
Odpowiedź z Cytowaniem