Wyświetl Pojedyńczy Post
  #83  
Nieprzeczytane 01-09-2019, 13:06
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 381
Domyślnie Zespół Camel 03.06.2018 r.

Z przyczyn niezależnych ode mnie jakiś czas będę udzielała się mniej.

Pozostawiam cudowną muzykę zespołu Andrew "Andy" Latimera.
Zespół nazywa się Camel i gra od lat 70-tych progresywnego rocka.

Koncert odbył się 3 czerwca 2018 roku w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu i plasuje się w moim rankingu
na drugim miejscu zaraz po Davidzie Gilmourze,
co mnie samą zaskoczyło, bo nie spodziewałam się,
że doświadczę czegoś tak wspaniałego!

Koncerty były tylko dwa, w Progresji w Warszawie i drugi właśnie w Zabrzu w Domu Muzyki i Tańca.
Sala była wypełniona do ostatniego miejsca, ludzie przyjechali z całej Polski.
Założycielem, kompozytorem i całą siłą napędową jest Andy Latimer, ten pan, który siedzi.
Ma 69 lat i jest po ciężkiej chorobie, bardzo wyniszczony i wychudzony ale mam wrażenie, że ma muzykę w żyłach zamiast krwi.
Od 1992 r. Latimer zapadł na mielofibrozę – nowotwór szpiku kostnego. Działalność grupy pozostała pod znakiem zapytania.
Ogłoszono nawet pożegnalną trasę zespołu.
W listopadzie 2007 r. przeszedł udany przeszczep szpiku kostnego i rozpoczął długą drogę do pełnego wyzdrowienia.
Z powodów zdrowotnych założyciela i lidera grupy koncerty są rzadkie i długo wyczekiwane przez fanów.
Na szczęście Andy zachwyca na scenie dobrą energią i wciąż niedoścignionym kunsztem. I to się liczy teraz najbardziej.

Żebyście mieli obraz całości, to posłuchajcie fragmentu, na saksofonie gra młody nowy narybek zespołu.
Nazywa się Pete Jones, grał na klawiszach, saksofonie, flecie i dopiero jak wstał na aplauz widowni, okazało się, że jest niewidomy.
Dostali ogromne oklaski, szał na widowni był niesamowity a my wyszłyśmy zaczarowane i półprzytomne z emocji
Co piękna muzyka robi z ludźmi...

Camel - DMiT Zabrze (Pete Jones solo)

Posłuchajcie sami i wyobraźcie sobie jak to brzmiało na żywo...

Camel Zabrze 3.06.2018

tutaj jeden z utworów Rajaz z albumu o tym samym tytule wydanym w 1999 roku

RAJAZ - CAMEL at TivoliVredenburg, Utrecht, Holland 9 June 2018

i sztandarowy utwór z płyty Stationary Traveller z 1984 roku

Camel - Stationary Traveller

cała set lista z koncertu w Zabrzu
https://www.setlist.fm/setlist/camel...-43ed6757.html

zdjęcia mojego autorstwa







Pozdrawiam wszystkich miłośników dobrej muzyki
__________________
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.
– Maya Angelou
Odpowiedź z Cytowaniem