Wątek: Morze czy góry
Wyświetl Pojedyńczy Post
  #50  
Nieprzeczytane 20-04-2022, 12:32
gracja50's Avatar
gracja50 gracja50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 621
Domyślnie

Niektórzy mówią że Szczecin leży nad morzem ,ha,ha więc powinnam kochać morze ponieważ bywałam nad nim częściej. Ale nie lubię. Zgadzam się z Majką Jeżowską, która śpiewa, że "na plaży jest wesoło, bo można kopać dołek. I wszędzie dużo piasku i pisku oraz wrzasku." Alkohol, brud, pety, brak toalet ,rozbrykane dzieci, głośna muzyka, nieśmiertelny "parawaning" i tłok - to tylko niektóre rzeczy, które najczęściej mnie irytują nad polskim morzem.
Więc jak tylko mogę jadę w góry. Pomimo że prawie wszyscy psioczą na Zakopane, ja je kocham. Uwielbiam chodzić po górach i cieszyć się tym, że znów pokonałam granice własnych możliwości. I że zdrowie i kondycja mi jeszcze na to pozwala. Kocham Tatry za zapierające dech widoki z dołu i ze szczytu. Te widoki są bezcenne. Teraz mam wakacje cały rok, więc wybieram mniej oblegane miesiące. Nie pcham się w wakacje i w długie weekendy. Staram się odwiedzać moje ulubione miejsca: m.in. stary cmentarz na Pęksowym Brzyzku, Rusinową Polanę, schronisko w Dolinie Pięciu Stawów, Smreczyński Staw, Dolinę Gąsienicową czy Czerwone Wierchy. Tatry to moje największe marzenie i szczęście. To towarzyszące zmęczenie, ból nóg, trud, i satysfakcja jaką daje bycie na szczycie. To coś pięknego. Zdecydowanie góry! To jest to.

Ostatnio edytowane przez gracja50 : 21-04-2022 o 13:10.
Odpowiedź z Cytowaniem