Wyświetl Pojedyńczy Post
  #478  
Nieprzeczytane 26-09-2010, 11:26
antek3 antek3 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Adamów
Posty: 107
Domyślnie

Cytat:
Napisał Siri
Przyjazń jest wtedy kiedy ludzi łączy wspólny np.problem, albo hobby ... albo innymi slowy istnieje wspolnota interesow, ludzie sie wspieraja, wymieniaja pogladami, radami itd.itp.W moim pojęciu nie ma przyjazni jeśli nie ma wspolnych spraw,ktore by mogły łaczyć ludzi...A ludzie jak to ludzie sa uczciwi lub nie, potrafia sie maskowac, czesto zmieniaja poglady albo zainteresowanie sprawa i wtedy koniec z przyjaznią...Zostajesz sam na lodzie i rób sobie co chcesz.A małżeństwo np.: traktują drugą osobę jak partnera, a partnera można zmienić, oszukać, porzucić, zdradzić. JESLI SA TRWALE PRZYJAZNIE i malzeństwa to rzadkość bo ludzie wolą zmienić partnera jak pracować nad związkiem i wychodzą z zalożenia ,że nie warto ratować czegoś co już się zepsuło :,,A NIECH SIĘ ROZWALI DO RESZTY!"Ja osobiście bardzo sobie cenie moich przyjaciół , ale ,ale...widze rzeczywistość która bywa często ,gęsto brutalna.Pozdrawiam wszystkich na tym wątku !Cieszę się z tej dyskusji.

Ponieważ ryzykownie jest wyrywać jedno zdanie z całej wypowiedzi dlatego podkreśliłem to o które mnie chodzi.
Uważam, iż to zdanie należy uzupełnić o wyraz "nawiązania" i brzmiałoby ono tak:
"W moim pojęciu nie ma nawiązania przyjazni jeśli nie ma wspolnych spraw,ktore by mogły łaczyć ludzi..."
Potem kiedy przyjaźń już zostanie nawiązana to trwa mimo, że czasami nie ma już pierwotnych powodów jej zapoczątkowania. Przyjaźń dzieje się w naszych umysłach, a one nie są trwałe i zmieniają się wraz ze światem, w którym żyjemy. Może to z powodu tych zmian ciągle pragniemy aktualizować nasze przyjaźnie i nawiązujemy nowe.
Odpowiedź z Cytowaniem