Wyświetl Pojedyńczy Post
  #26  
Nieprzeczytane 01-08-2009, 00:41
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Jacku, Ci co siedzieli w kiciu za postawe antypanstwowa zostali przyjeci z otwartymi rekami, bo byly na to dowody za co siedzieli. Ja mowie o koncu lat 80-tych, gdzie naprawde wielu azylantow byli ludzie ktorzy mieli wyroki karne za przestepstwa nie majace nic wspolnego z antypanstwowoscia....i o tym tez wiedziano, ale bronila ich Konwencja Genewska o prawie azylu. Gdybym tego nie widziala na wlasne oczy, pewnie nie poruszylabym tej sprawy, bo po co? Ale Ci ludzie zrobili duzo zlego innym emigrantom, ze do dnia dzisiejszego Szwajcarzy pamietaja te przypadki. Wierzaj mi, nie bylo to "blyszczace slonce".

Sama jestem emigrantka, moze powiedzmy inaczej, wyjechalam z mezem, ktory mial podwojne obywatelstwo i doskonale wiem, ze jest emigracja na poziomie ale bez poziomu rowniez. I tu jak zwykle "zle pamieta sie dluzej", a o dobrym zapomina. Nic nie zmieni faktu, ze nie zawsze mamy dobra opinie. Powody? Dlugo by mozna o tym mowic, ale napewno nie na Forum. Jestem pewna, ze jestes inteligentnym czlowiekiem i potrafisz pragmatycznie spojrzec prawdzie w oczy. Czasami warto posluchac co mowia Ci, co obserwuja kraj z daleka i nie patrza przez rozowe okulary. Nie nalezy sie obrazac, poprostu dyskusja, jak kazda inna.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem