Wyświetl Pojedyńczy Post
  #412  
Nieprzeczytane 21-01-2019, 10:21
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 9 413
Domyślnie

Myślę że do tego nie dojdzie bo poza Polskim Kościołem Rzymskokatolickim w USA I Niemczech ma Franciszek poparcie. W Polsce organizacje pozarządowe wzięły sprawy w swoje ręce bo Państwo Polskie zamiast pomagać obywatelom sprawy zamiatało pod dywan.

Myśl o powstaniu Fundacji „Nie lękajcie się” http://nielekajciesie.org.pl/ narodziła się podczas pierwszego spotkania Ofiar księży pedofilów w Polsce. Zrozumieliśmy wtedy, że nie mamy siły przebicia, że naszego wołania o sprawiedliwość nie słychać. Zrozumieliśmy także, że chcemy by naszym głosem była Fundacja. Uczestnictwo w Światowej Konferencji SNAP (Survivors Network of those Abused by Priests – Międzynarodowa Sieć Ofiar Molestowania przez Księży) w Irlandii w 2013 r. oraz wsparcie i zrozumienie, jakiego tam doznaliśmy, umocniły naszą determinację do założenia Fundacji.

Znaleźliśmy wspólny cel, połączyła nas jedna myśl. Chcemy uwolnić się od lęku przed sprawcami i opinią publiczną. To nie my skrzywdziliśmy, to nas skrzywdzono.

Teraz dużo polityków widzi problem który istniał wcześniej a po transformacji w 1989 poszczególne ekipy rządzących sprawy łamania prawa , kościół - obywatel zamiatało pod dywan.O temacie jest głośno w mediach stąd wielu polityków stało się aktywnych bo zbliża się okres wyborów i chcą się załapać na następną kadencję w Sejmie i Senacie.Świeckie Państwo to element programu wyborczego .Nowoczesna Razem , Inicjatywa Polska i zapowiedz R.Biedronia że będzie elementem programu wyborczego powoływanej przez niego partii.
Odpowiedź z Cytowaniem