Wyświetl Pojedyńczy Post
  #9  
Nieprzeczytane 21-05-2009, 12:34
bozenag bozenag jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 4
Domyślnie

Dziękuję za odpowiedź.
Przyznam się szczerze, że ciężko będzie mi zrezygnować ze słodzenia kawy i herbaty? A jak to jest z miodem? Czy można nim zastąpić cukier?

Widzę też, że został poruszony wątek kolacji-szczerze mówiąc to również myślałam, ze trzeba ją zjeść przed 18. Czytałam, że kolacja ma być lekka-mogę więc zjeść np. jabłko i popić je wodą(wieczorem nie piję herbaty, bo mam problemy z zaśnięciem)

Poza tym mam jeszcze jedno pytanie, chyba bardziej związane z tematem artykułu. Moja przyjaciółka cierpi na schorzenia jelit, ma zaburzenia wchłaniania i w związku z tym bardzo ostatnio schudła. Boję się, że dotyczy jej problem niedożywienia o którym jest w tym artykule. Dodatkowo wkrótce będzie miała operację.
Czy duża niedowaga nie jest dla niej groźna? Wiem, że lekarze nie dopuścili by jej do operacji gdyby były przeciwwskazania, ale mimo wszystko. Co w jej chorobie można coś zrobić żeby zlikwidować niedożywienie? Czy powinna zacząć być jakoś specjalnie żywiona żeby się wzmocnić np. słyszałam o takich wzmacniających kroplówkach lub o tym żywieniu przez zgłębnik.
Odpowiedź z Cytowaniem