Wyświetl Pojedyńczy Post
  #20  
Nieprzeczytane 28-01-2021, 12:34
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 749
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
..Blokowisk jest u nas multum.
Nie widzę powodu, żeby każdy z nich "ubogacić" fotopanelami.
Nie wiem jak w Twej okolicy, ale w naszej likwiduje się poprzemysłowe kominy. Idealnie /w moim przekonaniu/ nadajace się do wykorzystania na podstawy turbin...
Drogi Pluto.
Dziękuję za wpis. Całkowita zgoda.
W mojej sp-ni mieszkaniowej, gdy była rozbudowywana prezes pomyślał o kolektorach słonecznych na nowych budynkach. Powstało ich ok.10, na każdym po ok.50 kolektorów, (płaskich). W następnym # może wyjaśnię różnicę pomiędzy płaskim a rurowo-próżniowym. Zresztą to jest wyjaśnione w mojej Prezentacji komputerowej - post # 1.
N.b. w latach 90tych, jako prezes mojej fundacji byłem dla prezesa i sp-ni konsultantem w tych tematach. Uciepłowniania budynków, instalowania zaworów termostatycznych, podpionowych, podzielników kosztów w mieszkaniach, wymiany okien na plastikowe,.... etc. Dzisiaj to już standardy w budownictwie mieszkaniowym, ale wtedy ?
Jak widzisz, można. A co do tych likwidowanych kominów fabrycznych. U nas nie widzę takich.
Wcale to nie taki futurystyczny pomysł. Tylko znów dla ludzi z głową .
A może to pomysł dla Śląska, prawda? Np. jak będą likwidowali kopalnie, a będą. Na to się zanosi chyba.
Czego my już być może nie uwidim, jak nie pażywiom.
Pozdrawiam.
S/J.
Odpowiedź z Cytowaniem