Wątek: Indie
Wyświetl Pojedyńczy Post
  #573  
Nieprzeczytane 20-09-2012, 08:00
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 409
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ania o.
Namaste Lulka
Dzięki za wiadomości ale także za link na dreamer w zakładce świat. Poczytałam, pooglądałam. Przyznam, że Twoja córka nie dosyć, że gdzieś tam pięknie o Tobie wspomina, to także niezwykle interesująco przekazuje swoje wrażenia z Delhi. Rzeczywiście potwierdzam, że kobiety są tam szczególnej urody ale młodym mężczyznom też jej odmówić nie można. Narratorem jest świetnym, więc miło i ciekawie się wchodzi w temat i zapoznaje z tym co dla mnie nieco egzotyczne np. artykuły spożywcze sprzedawane bezpośrednio z ziemi, gdy całkiem w pobliżu istne śmietniska. Nie nie i nie chciałabym tam mieszkać ani nawet podróżować z obawy o zdrowie.
Pozdrowienia Ci zostawiam.

Ps. Ostatni obrazek jaki zamieściłaś, to rzeczywiście szczególny eksponat (jak dla nas) i rzeczywiście ciekawostka. W Polsce nawet w najgorszych czasach takich okablowań na słupach nie było.
Namaste Aniu
Dziękuję za miłe słowa pod adresem mojej córki.
Wiesz, myślę, że czasem dobrze, tak dla równowagi, zdać sobie sprawę z tego, w jakich komfortowych warunkach przyszło nam żyć. Bardzo często tego nie doceniamy, bo nie wiemy, jak żyją inni.
To zdanie, że podróże rozwijają horyzonty jest jak najbardziej na miejscu, ale ma również głębszy sens.
Po takiej nawet jednej podróży do innego świata zmieniamy pogląd na życie, inaczej patrzymy na naszą rzeczywistość, a przede wszsytkim doceniamy, to co mamy, choćby to było nie tak wiele, jak nam się wcześniej wydawało.
A czy wiesz, że w Nepalu nie ma emerytur?
Córka rozmawiała dużo z przewodnikiem nepalskim, bo spędzili z nim kilka dni na trekingu. Tam ludzie na starość pracują tak długo jak im wystarczy sił, a potem już tylko rodzina ich utrzymuje.
Nie wiem na pewno, ale chyba w Indiach jest podobnie, tu Marbasia, czy inni znawcy tematu mogą się wypowiedzieć.
Wyobrażasz sobie, że na starość nie dostajesz żadnych świadczeń, a całe życie jesteś biedna i nie masz żadnych zasobów?
Ja nie, dlatego, mając tę wiedzę nie mogę słuchać narzekań naszych rodaków na wszystko wkoło.
Ciekawa jestem, jakie zdanie bedą miały Twoje dzieci po powrocie. Koniecznie napisz.
Pozdrawiam.
__________________
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.
– Maya Angelou
Odpowiedź z Cytowaniem