Wyświetl Pojedyńczy Post
  #3  
Nieprzeczytane 17-03-2017, 12:25
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 84
Domyślnie

Witam
Dziękuję bardzo za dyskusję, za uwagi do moich postów. Tylko w szczerej dyskusji możliwe jest rozwiązywanie stawianych problemów. Postaram się ustosunkować do poszczególnych Pani stwierdzeń.

1/ Stwierdzenie - "Nie bardzo jest to prawdziwa teoria".
Stwierdzenie poprawne, gdyż rozpatrujemy problem z dwóch różnych punktów widzenia. Ja patrzę na sprawę szukając przyczyny choroby Parkinsona, a Pani - jak leczyć skutki /objawy/ tego schorzenia. W pierwszym przypadku - leczenia przyczyn choroby, problem można rozwiązać w/g mnie przez zapewnienie prawidłowego odżywiania /prawidłowego krążenia krwi/ chorych komórek i tkanek organizmu człowieka. Dla uzyskania tego celu lekarstwa są niepotrzebne. W drugim przypadku - leczenia skutków /objawów/ choroby, ma być załatwione przez dostarczenie do chorego organizmu odpowiednich pigułek syntetycznych.

Choroby, zarówno zakaźne jak i niezakaźne do organizmu człowieka dostają się z zewnątrz. Choroby zakaźne, np. grypa przez wirusy opanowuje od razu cały organizm. Natomiast choroby niezakaźne atakują poszczególne narządy, np. reumatyzm opanowuje narządy ruchu. A przyczyną zewnętrzną reumatyzmu jest nadmierne oziębianie narządów ruchu , a nie wirusy.

Jak podaje A. Janus /internet/ medycyna akademicka zbudowała swoje fundamenty leczenia, łącznie dla chorób zakaźnych i niezakaźnych, na teorii chorób zakaźnych. Głównym kierunkiem rozwoju współczesnej medycyny stała się walka z mikrobami.

2/ Stwierdzenie - "Mb Parkinsoni, to choroba wywołana przez zmiany w bardzo głębokich strukturach mózgu".
Choroby niezakaźne /choroba Parkinsona/ atakują organizm w dwóch etapach.
a/ etap pierwszy, etap przyczyny - działa przyczyna zewnętrzna choroby,
b/ etap drugi, etap skutku - występuje skutek /objaw/ choroby, związany z nieuwzględnianiem przyczyny choroby.

W etapie przyczyny - powstawania chorób niezakaźnych np. reumatyzmu, można wyróżnić cztery fazy.
Faza 1 - zaistnienie nadmiernego oziębiania narządów ruchu.
Faza 2 - w wyniku oziębiania następuje odcinanie przepływu krwi w tych miejscach organizmu. Połączenia tetniczo-żylne /anastomozy/ mogą rozszerzać się do tego stopnia, że krew przestaje płynąć tętniczkami do sieci kapilarnej narządu, a omija ją, kierując się bezpośrednio z tętniczek do drobnych żyłek i żyłami powraca do serca, /źródło - Agata, Calvin Thrash, książka pt. "Leczenie domowe".
Faza 3 - nadmiernie oziębione i omijane przez krew partie narządów ruchu są niedożywione.
Faza 4 - w wyniku tego niedożywienia /niedokrwienia/ zaczynają się pojawiać w narządach ruchu różne schorzenia.

Mózg zużywa około 20 % tlenu pobranego przez cały organizm. Jeżeli w wyniku jednoczesnego działania czterech praw natury /temperatury, ciążenia grawitacyjnego, sił cząsteczkowych ciał stałych, ruchu-pracy mięśni/ komórki i tkanki organizmu są niedożywione /niedokrwione/, wówczas w strukturach mózgu mogą zachodzić głębokie zmiany.

3/ Stwierdzenie - "Nie wykryto tam niedokrwienia".
Nie wykryto niedokrwienia, gdyż następuje ono na etapie przyczyny choroby. A badania prowadzono na etapie działania skutku /objawów/ choroby.

4/ Stwierdzenie - "Wykryto jedynie zwyrodnienie komórek tego ciała".
Przedstawione zdanie dowodzi, że nie działano na etapie przyczyny powstawania choroby. Jest to skutek /objaw/ tego niedziałania.

5/ Stwierdzenie - "Teoria o niskociśnieniowcach też nieprawdziwa".
Problem wynika ze spojrzenia na funkcję krwi, jaką pełni ona w regulacji temperatury ciała. Krew rozprowadza w organizmie, między różnymi zadaniami, i ciepło - będące produktem przemiany materii. Chyba powszechnie wiadomo, że np. kończyny górne u niskociśnieniowców są nieco zimniejsze, niż u ludzi z normalnym ciśnieniem krwi, każdy to może sam sprawdzić. A jeżeli już są nieco zimniejsze, wtedy jest krótsza droga do temperatury krytycznej, gdy to krążenie krwi staje się niewystarczające do potrzeb organizmu. Pozdrawiam
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem