Wyświetl Pojedyńczy Post
  #6  
Nieprzeczytane 20-02-2010, 12:45
krynia's Avatar
krynia krynia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 11 771
Domyślnie

Część oficjalną mam za sobą to teraz do pracy.

A wczoraj

Mimo niesprzyjającej aury/lał deszcz/ korzystajac z otrzymanego zaproszenia, razem z Enią wybrałam się na wernisaż do naszej Galerii" U Jaksy". Otwarcie wystawy prac Allana Rzepki. Jak zawsze uroczyste i miłe.

Powoli schodzą się goście





Allan Rzepka od początku swojej drogi artystycznej uprawia jednocześnie malarstwo sztalugowe, grafikę i scenografię. Obecnie jest profesorem zwyczajnym ASP w Krakowie oraz Akademii im.Frycza Modrzewskiego w Krakowie. Projektował scenografię i kostiumy dla teatrów,TV, Opery. Ostatnio zawęził swoją twórczość do malarstwa sztalugowego i rysunku.

Wystawia zarówno indywidualnie jak i uczestniczy w wystawach zbiorowych. Jego prace znajdują się m.in. w zbiorach Wawelu, Colegium Maius, Muzeum Narodowego w Krakowie oraz w muzeach wielu miast /Wrocław,Gdańsk,Olsztyn, Rzeszów/ oraz w kolekcjach prywatnych w kraju a także w wielu państwach np.Niemczech,Austrii, Anglii, Francji można by długo wymieniać. Telewizja nakręciła sześć filmów o Jego malarstwie.

Tytuł wystawy " Z Arcihwum Archiwisty"

Allan Rzepka jest skromnym człowiekiem z poczuciem humoru o czym mogłam się przekonać słuchając Jego wypowiedzi na wernisażu. Sam nazywa się Archiwistą i na dowoód, że się za takiego uważa, maluje siebie samego na kształt mebla pełnego szuflad i zakamarków.



Obraz Animator

__________________
Choć to życia popołudnie, może być cudnie