Wyświetl Pojedyńczy Post
  #4947  
Nieprzeczytane 18-08-2017, 19:21
gosiulek2002 gosiulek2002 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 8
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ryszard2
Starania o sanatorium należy zacząć od lekarza pierwszego kontaktu. Gdy lekarz uzna, że jest wskazany dla Ciebie pobyt w sanatorium, wtedy wypisze Ci skierowania na badanie krwi, moczu i prześwietlenia płuc. Oczywiście nie możesz wykazywać choroby nowotworowej. Z wykonanymi badaniami wracasz do lekarza, który po zapoznaniu się z wynikami ( i po stwierdzeniu, że wyniki są prawidłowe) wypisuje wniosek do sanatorium, który należy zanieść do właściwego oddziału ZUS (lub zrobi to przychodnia lekarska) W Oddziale ZUS rejestruje wniosek nadając mu kolejny numer. W ciągu 1 - 3 miesięcy otrzymasz powiadomienie z ZUS z nadanym numerem i czasem oczekiwania na przydział sanatorium. Obecnie czas oczekiwania wynosi około 20 miesięcy. Po otrzymaniu numeru, możesz obserwować w internecie, co dzieje się z twoim numerem na https://skierowania.nfz.gov.pl
Co najmnmie 6 tygodni przed wyjazdem, ZUS przysyła skierowanie z miejscowością, terminem i adresem sanatorium.

Życzę pomyślnej załatwienia sprawy.

Sanatorium Rafał w Busku Zdroju
[/IMG]
Panie Ryszardzie2 załatwianie sanatorium z ZUSu to trochę inaczej wygląda niż pan opisuje.Wypisany przez lekarza wniosek zanosi się osobiście lub samemu wysyła pocztą do Zusu,po ok trzech tygodniach Zus wzywa na komisję,która odbywa się u lekarza orzecznika w Zusie i on decyduje czy dostanie się sanatorium czy nie.Jeżeli przyzna sanatorium to dostaje się zazwyczaj do wyboru 3 miejsca i termin można samemu wybrać ale to zależy od odz Zusu bo to różnie bywa.Czas oczekiwanie też jest różny bo ja np miałam komisję 8 lutego a 22 marca już zaczynałam turnus.Więcej jak 6 miesięcy się nie czeka.Zus nie nadaje numerów tak jak NFZ.Na komisję w Zusie należy zabrać całą dokumentację medyczną jaką się posiada,ja brałam ksero kartoteki z przychodni specjalistycznej gdzie się leczę na przewlekłą chorobę i wyniki badań,zdjęcia rtg.żeby jechać do sanatorium z Zusu to trzeba mieć jakąś chorobę przewlekłą bądz byc po jakieś operacji np na narząd ruchu,kręgosłup,to dokładnie na jakie schorzenia można poczytać na stronie Zusu w temacie Rehabilitacja Lecznicza w ramach prewencji rentowej i najlepiej ze strony Zusu ściągnąć wniosek i zanieś lekarzowi żeby wypisał.To tak w skrócie,bo to co pan napisał to się tyczy sanatorium z NFZ.
Odpowiedź z Cytowaniem