Wyświetl Pojedyńczy Post
  #1  
Nieprzeczytane 16-06-2006, 18:11
Anonymous Anonymous jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Posty: 43
Domyślnie Prezenty komunijne


Ja wiem, ze to taki mało "seniorowy temat" ale... dziwnie się czułem w tym roku. Tak się złożyło że w rodzinie bliższej i dalszej były 3 komunie. Kupiłem dzieciakom (syn siostry i wnuk ciotecznego brata żony) piękne, kolekcjonerskie wręcz wydania Biblii i filmy oparte na Ewangeliach (DVD). Wnuczce "dołożyłem się" jeszcze do zafundowanego przez cazłą rodzinę najbliższą komputera. I o ile w ostatnim przypadku wszystko było OK a reszta prezentów raczej skromna i stosowna dla uroczystości o tyle w tych dwóch wcześniejszych (w jednym bardziej, w drugim mniej) odczułem zawód zarówno ze strony dziecka jak (co mnie bardziej zdziwiło) - jego rodziców. Wydawało się, że oczekiwali czegoś zupełnie innego - w jednym z przypadków dali jasno do zrozumienia, że mogłaby być to koperta.

Jakie są teraz zwyczaje dot, komunijnych prezentów? czy jak popełniłem jakiś nietakt czy następnym razem (już za 2 lata) powinienem wystąpić z czymś mniej symbolicznym? Osobiście czuję opory przed obdarowywaniem dzieciaków niewiadomo-czym podczas komunii. Uważam, że to - tak jak cyrk z sukienkami i całym tym blichtrem zasłania prawdziwy charakter święta.

Mirek
Odpowiedź z Cytowaniem