Wątek: niski puls
Wyświetl Pojedyńczy Post
  #3  
Nieprzeczytane 16-10-2007, 23:03
małolata małolata jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 174
Domyślnie

Miałam jakiś 9-10 lat, gdy pierwszy raz doświadczyłam czegoś takiego jak baaaardzo silne bicie serca i duszości. Zdarzało się to kilka razy. Potem na kilka lat spokój. Najgorzej było zaraz po maturze... Ale pomyslałam, że może to "nerwy puszczają" itp... Raz to bicie serca było tak silne, że znalazłam się w szpitalu. Oczywiście ani EKG, ani całodobowe badanie metodą Holtera niczego nie wykazały. Jedynie badania spirometryczne płuc i wszelkie wysiłkowe wypadły fatalnie. Alergolog wykrył astmę oskrzelową, ale z sercem i niskim ciśnieniem nie ma to zbyt wiele wspólnego. A te dziwne "ataki" mojego serduszka? Wracają co kilka lat.. To po prostu pojawia się i znika. Nie wiem, co to za dziadostwo ;-) Ale da się z tym żyć...

Cytat:
Napisał Olvana
Witaj
Sama mam niskie ciśnienie, podobno nawet to nie jest choroba tylko taki urok.

To ja dziękuję, za taki urok ;-) Nie wiem, czy to sprawa ciśnienia (zazwyczaj ok. 110/60), ale bywają takie dni, że ciągle bym spała, nawet kawa i Red Bulle czasem nie pomagają

Cytat:
Napisał Olvana
Witaj
Ja wspomagam sie kawą i staram się w miarę mozliwości trochę poruszać się.

Ruch owszem - WSKAZANY. Ale kawa wypłukuje magnez. Stąd u niektórych nałogowców (u mnie również czeste skurcze kończyn).
Odpowiedź z Cytowaniem