Wyświetl Pojedyńczy Post
  #14  
Nieprzeczytane 18-04-2009, 15:24
Małgosia B.'s Avatar
Małgosia B. Małgosia B. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Posty: 511
Domyślnie

Cytat:
Napisał Babcia Iwa
Jak byłam małą dziewczynką byłam w kinie na bajce Konik garbusek i o księżniczce co kochała sól / bajki rosyjskie animowane/ piękne do dzisiaj wspominam. To nie takie były bajki jak dzisiaj pełne agresji z wykrzywionymi buziami /japońskie/.
Konik Garbusek to była jedna z moich ukochanych bajek, dostałam od kogoś w prezencie tom bajek rosyjskich, bardzo ładnych. Widziałam ten film tak samo.
Ale przede wszystkim innym, jakże zgadzam się z Twoją opinią o ilustracjach książek dla dzieci. Nie wiem jak obecnie jest, ale jakieś 20 lat temu miałam z tym kontakt zawodowy we Francji przez wiele lat, i oglądałam sobie ze zgrozą te wszystkie odrażające bohomazy ilustrujące książki dziecinne. To nie były wogóle ilustracje dla dzieci, tylko złego poziomu grafiki, abstrakcyjne wypociny nieudolnych "artystów" (a przynajmniej za takich się mieli), które miały pokazać jacy oni są nowocześni. Ale niektóre z nich mogły całkiem serio dać dziecku koszmary w nocy, i wcale tu nie przesadzam.Mam nadzieję, że coś się zmieniło na lepsze.
Odpowiedź z Cytowaniem