Wyświetl Pojedyńczy Post
  #5806  
Nieprzeczytane 04-10-2017, 10:49
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Temat zdrowie,służba zdrowia /jak piszę to słowo służba mnie śmieszy / to temat rzeka , od ciągłego gadania zaczyna nas nużyć i irytować. Ja wiem że rozwiązaniem jest zwiększenie nakładów a nie żadne próby rozwiązania emocjonalnego dając „szarym masom „ od czasu do czasu kogoś na pożarcie.

Inną sprawą jest profilaktyka i świadomość społeczna chorób które istniały a obecnie o nich wiemy dzięki dobrej diagnostyce. Proces chorobowy jakiegoś organu możemy spowolnić a nie trwale wyleczyć , musielibyśmy wymienić organ na nowy a to nie jest proste. Wpływ na spowolnienie procesu chorobowego poza farmakologią ma nasze postępowanie sposób życia i odżywianie.Potrzeba we wszystkim wiedzy i zadbania samemu o siebie , bo tak naprawdę , to my , decydujemy o naszym życiu w dobrej kondycji psychofizycznej , w jego końcówce.

Wydłużenie szerokie życia powoduje że pojawiły się choroby w wieku starczym jak różne postacie demencji które odbierają radość bliskim a prowadzą w ostateczności do śmierci.Wiemy jak dbać o cerę nerki wątrobę a o mózg ???? No właśnie ważny organ bo jak nawala to zdrowa wątroba czy nerki jego nie zastąpią.
Alzheimer według niektórych badaczy zaczyna się w wieku 40 lat a lekarstwem profilaktycznym jest aktywność fizyczna i umysłowa.

Obecnie mamy 400 000 chorych za 15 lat ilość się podwoi aby się w tej grupie nie znależć potrzeba zacząć dbać o siebie . Szerzej Świat mózgu –nauka medycyna rozwój osobisty kwartalnik dostępny w prenumeracie papier lub wydanie elektroniczne 7 zł nie majątek

Wando wczoraj przeczytałem świat mózgu stwierdziłem że warto temat naszej sprawności intelektualnej/fizycznej poruszyć bo rzeczywiście ilość zdiagnozowanych jest duża i jest jeszcze czas by zadbać o siebie.Ty masz psa musisz wychodzić na spacer czy chcesz czy nie ale ci co mają kota nie muszą. wiem to po sobie.
Odpowiedź z Cytowaniem